Pomorski Szlak Jakubowy
10-03-2017

Koszykarze z Suchej Koszalińskiej Mistrzami Powiatu!

Sucha Koszalińska była gospodarzem Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce koszykowej chłopców.  Do zawodów przystąpili Mistrzowie gmin: uczniowie szkoły podstawowej w Suchej Koszalińskiej ( Mistrz gminy Sianów) i szkoła podstawowa w Bobolicach ( Mistrz gminy Bobolice).  Zawody otworzyła p .dyrektor Alicja Dunowska – Jakóbczak. Zmagania miały na celu wyłonienie mistrza powiatu, który będzie  reprezentował  Powiat Ziemski Koszalin na zawodach trzeciego szczebla - regionu.  Zespoły rozegrały dwie połowy po 12 minut. Pierwszą połowę lepiej rozegrali gospodarze, którzy byli bardzo skuteczni pod koszem przeciwnika, wygrywając 5:0. Druga połowa należała także do gospodarzy, którzy powiększali przewagę z każdą minutą. Ostatecznie wygrali 25:9 i cieszyli się z pierwszego zwycięstwa w ostatnich osiemnastu latach na tym szczeblu rozgrywek. To ogromny sukces koszykarzy z „Suchej”, biorąc pod uwagę  fakt, iż do klas IV-VI uczęszcza tylko 14 chłopców.

Zespół Suchej Koszalińskiej prowadzony przez Sebastiana Wrońskiego wystąpił w składzie: Maksymilian Mazurek (19 pkt), Cezary Pająk, Oktawian Ciupiński (2 pkt), Kacper Kuna, Maksymilian Felusiak, Oliwier Fornalik (4 pkt), Hubert Nowakowski, Maksym Szłapa i Kacper Kuna.

Drużyna z Bobolic kierowana przez  Zbigniewa Rewkowskiego wystąpiła w składzie: Jakub Madej (1 pkt), Kacper Rewkowski (4pkt), Damian Kęsicki (2pkt), Bartosz Szlachciak, Wiktor Ułanowski, Tymon Kinder, Patryk Szociński (2 pkt), Kacper Hylak, Mateusz Tyborczyk.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano najskuteczniejszego zawodnika, zdobywcę 19 punktów Maksymiliana Mazurka.

Mecze sędziował Sebastian Wroński  i Dawid Lichmański. Opiekę medyczną sprawowała p. Elżbieta Tralewska.

Organizator imprezy bardzo dziękuje  Starostwu Powiatowemu Koszalin za ufundowane nagrody – puchary, medale i nagrody rzeczowe.

Tekst : Sebastian Wroński