Pomorski Szlak Jakubowy
11-09-2017

SROGI REWANŻ VICTORII SP 2 SIANÓW

Piłkarki miejscowej Victorii SP 2 Sianów po bardzo wysokim zwycięstwie w Pucharze Polski Kobiet z Hattrickiem Kołobrzeg w stosunku 25:0 ponownie zagrały dobry mecz ale tym razem w III lidze i pokonały swoje rywalki z Fali Międzyzdroje 11:0 (5:0).  Sianowianki pałały żądzą rewanżu za ostatnie 2 porażki jakie poniosły w zeszłym sezonie i to im się udało. Już do przerwy sianowianki prowadziły 5:0. Już w 3 minucie najlepsza snajperka Victorii SP 2 Malwina Grzelak otworzyła wynik spotkania.

W 8 minucie ponownie pokazała się Grzelak i po jej pięknym lobie sianowianki prowadziły 2:0. Sianowianki nadal nie zwalniały tempa i po wrzutce Wiktorii Mąki w 13 minucie było już 3:0.  Sianowianki dalej atakowały i pomiędzy 13 a 28 minutą  po strzałach Wiktorii Kaszyńskiej, Marty Krakowskiej i Malwiny Grzelak powinna paść bramka. Ale nie padła . Za to dziewczyny z Międzyzdrojów  się odgryzły i o mało co nie strzeliły bramki. Zmierzającą w samo okienko piłkę wspaniale obroniła Oktawia Kaszewska. W 35 minucie było już 4:0 po kapitalnym uderzeniu Marty Krakowskiej z 28 metrów w okienko. W 37 minucie strzał Malwiny Grzelak z 20 metrów grzęźnie w bramce i do przerwy sianowianki prowadzą 5:0. Jeszcze lepiej piłkarki Victorii SP 2 Sianów zagrały po przerwie i strzeliły 6 bramek. W 42 minucie szóstą bramkę strzeliła wypuszczona w uliczkę Malwina Grzelak.

W 58 minucie bezpośrednio z rogu siódmą bramkę strzela Karolina Wieczorek. Na 8:0 w 62 minucie podwyższa z bliska Izabela Pawłowska. 64 minuta to piękny rajd prawym skrzydłem Malwiny Grzelak i wrzutka do Izabeli Pawłowskiej , która z bliska pakuje piłkę do bramki i 9:0. W 73 minucie piękne wyjście do przodu  stoperki  Karoliny Wieczorek i 10 bramka dla sianowianek. W doliczonym czasie 80+2 ponownie w głownej roli  Karolina Wieczorek i sianowianki wygrywają 11:0.  Pomimo wysokiej porażki piłkarki Fali zaprezentowały się zupełnie dobrze i miały kilka szans na strzelenie bramek.  W ocenie sianowskich trenerów Jędrzeja Bieleckiego i Mariana Kuny oraz kierownika zespołu Jacentego Życińskiego drużyna Victorii SP 2 zagrała bardzo dobry mecz. Zdecydowanie przeważała , dłużej utrzymywała się przy piłce i oddała dużo groźnych strzałów z których  11 zalazło drogę do bramki. Wszystkie dziewczyny zasługują na pochwałę. Wreszcie mamy dobre zawodniczki wchodzące na zmianę . Nikt nie zawiódł. Nie wiadomo kiedy zagramy następne spotkanie.

Odwołane zostały mecze Pucharu Polski Kobiet z Błękitnymi Stargard  I liga 13 września i 16 września w III lidze z Vielgovią Szczecin z powodu wycofania się tych drużyn z rozgrywek. Prawdopodobnie sianowianki zagrają spotkanie kontrolne w Gdańsku 16 września z I ligowym Sztormem Gdańsk , który ma przerwę w rozgrywkach w tym terminie.  W zespole Victorii SP 2 Sianów wystąpiły: Oktawia Kaszewska (70 Alicja Wojciechowska), Dagmara Petrus, Wiktoria Robakowska( 65 Wiktoria Ostróżka), Klaudia Saganowska, Karolina Kawałek( 41 Karolina Wieczorek), Karolina Struszczyk, Marta Krakowska, Wiktoria Kaszyńska, Wiktoria Mąka ( 41 Dorota Kornacka), Izabela Pawłowska. Malwina Grzelak. Oprócz strony sportowej działacze Victorii SP 2 Sianów Anna Kozłowska i Marek Małolepszy zadbali o odpowiednią oprawę meczu ( wyprowadzanie drużyn przez młode piłkarki)  i zorganizowali konkurs wiedzy o klubie , który wygrali Krzysztof Gort i Sebastian Kulesza. Oglądający mecz kibice mogli też się zaopatrzyć w szaliki, proporczyki i znaczki klubowe. Zawody bardzo dobrze prowadzili sędziowie: Maciej Mazur, Łukasz Kobusiński i Jakub Jabłoński.