Pomorski Szlak Jakubowy
15-05-2017

WYSOKA WYGRANA VICTORII

Bardzo dobrze spisały się piłkarki sianowskiej Victorii SP2, które grając na wyjeździe z rezerwami Błękitnych Stargard pokonały je 12:0. Zespół sianowski od początku ustawiony był na atak. Grał system 3 4 3 czyli trójką w obronie, czwórką w pomocy i trójką w ataku. Niestety początek w wykonaniu sianowianek nie był najlepszy. Zmarnowały one w pierwszych sześciu minutach aż pięć świetnych do strzelenia bramek  sytuacji. Dopiero w 11 minucie po wykopie  sianowskiej  bramkarki Alicji Wojciechowskiej pierwszą bramkę strzela Malwina Grzelak . W 26 minucie po ładnym podaniu  Wiktorii Mąki drugą bramkę uzyskuje ponownie Malwina Grzelak.   W 27 minucie jest już 3:0 dla Victorii SP 2 po bardzo ładnej akcji  i golu Malwiny Grzelak. W 36 minucie ładnym plasowanym strzałem w długi róg z 20 metrów popisuje się Wiktoria Kaszyńska i 4:0 dla Victorii SP2. W 38 minucie na 5:0 podwyższa Malwina Grzelak ponownie po wykopie sianowskiej bramkarki. Druga połowa to zmiana ustawienia zespołu sianowskiego, które teraz gra 4 4 2 i i od razu daje to lepszy rezultat. W 42 minucie po podaniu Malwiny Grzelak szóstą bramkę strzela Wiktoria Robakowska. W 65 minucie Malwina Grzelak wyprowadza w błąd całą obronę stargardzianek i 0:7 dla Sianowa. W 67 minucie daje o sobie znać Wiktoria Robakowska i 0:8 dla Victorii SP2. W 70 minucie Wiktoria Kaszyńska kiwa kilka przeciwniczek i podwyższa na 0:9. Sianowianki nadal atakują i w 73 minucie po strzale z ostrego kąta dziesiątą bramkę zdobywa Malwina Grzelak. W 76 minucie znów Malwina Grzelak ,która zdobywa swoją siódmą bramkę i sianowianki prowadzą 11:0. Minutę później czyli w 77 minucie na 12:0 dla Victorii SP2 podwyższa Wiktoria Robakowska i takim rezultatem kończy się to spotkanie.
Pomimo wysokiego wyniku sianowianki nie grzeszyły skutecznością. Nie wykorzystały kilku bardzo dobrych okazji. Zespół ze Stargardu miał tylko jedną świetną okazję ale w sytuacji sam na sam z napastniczką Błękitnych przy stanie 0:0 doskonale spisała się Alicja Wojciechowska  nie dopuszczając do straty bramki. Alicja miała też dwie asysty przy bramkach Malwiny Grzelak. Zespól sianowski zagrał bardzo dobry mecz szczególnie w drugiej połowie  a kluczem do zwycięstwa były jej szybkie napastniczki z którymi nie radziły sobie obrończynie Stargardu. Fajnie, że oprócz Malwiny Grzelak bramki strzelały też  inne zawodniczki: Wiktoria Robakowska i Wiktoria Kaszyńska. Szkoda tylko, że bramki nie strzeliła obchodząca tego dnia urodziny bardzo dobrze grająca Wiktoria Mąka.
SKŁAD VICTORII SP 2 SIANÓW:
Alicja Wojciechowska ( 41 Dagmara Petrus), Karolina Bryda, Wiktoria Mąka ,Klaudia Dziubak ( 41 Wiktoria Ostróżka), Oktawia Kaszewska ( od 41 minuty weszła na bramkę ),Wiktoria Kaszyńska, Marta Haczykowska (61 Klaudia Rogowicz), Karolina Kawałek, Malwina Grzelak, Katarzyna Pietras.
Specjalne słowa uznania skierować trzeba dla trenerki ze Stargardu Darii Sokołowskiej , która zgodziła się na przełożenie terminu meczu z niedzieli na piątek. . W niedzielę sianowanki byłyby osłabione brakiem  sześciu zawodniczek . To jest prawdziwe fair play.
Następny mecz sianowianki rozegrają u siebie  w sobotę 20 maja 2017 o godz. 12.00 z Hattrickiem Kołobrzeg.