Ligowe/klasowe ostatki!

Czerwiec to miesiąc, w którym zwykle kończy się ligowy/klasowy sezon. Nie inaczej jest w tym roku. Jeszcze tydzień, góra dwa i będziemy świadkami zakończenia rozgrywek sezonu 2022/2023.

Najwyżej – z naszych zespołów – mierzą oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów, którzy bronią tytułu Mistrza Pomorskiej Ligi Oldbojów!

Miniony piłkarski weekend, poprzedzili zaległym meczem z oldbojami Zrywu Kretomino. 31 maja 2023 r., sianowianie podejmowali zespół z którym w rundzie jesiennej wygrali 1:0 (0:0).  

Tym razem, podopieczni przedstawiciela stowarzyszenia, trenera i kierownika zarazem – Krzysztofa Gorta, pokonali kretominian 3:2 (1:1). Bramki dla sianowian strzelili kolejno: Krzysztof Rzeszutek, Rafał Gotowała i Łukasz Berkowski.

Stowarzyszenie Victoria Sianów: Arkadiusz Borak, Zbigniew Banasiak – Łukasz Berkowski, Rafał Gotowała, Waldemar Grześczak, Piotr Kierzek, Krzysztof Miętek, Piotr Motyl, Łukasz Podsiadło, Krzysztof Rzeszutek, Jarosław Skrzypkowski, Tomasz Skupiński, Bartłomiej Suchorski, Janusz Szawurski, Tomasz Tesmer, Robert Urban i Wojciech Zienkiewicz.

2 czerwca – na prośbę  sianowian – a nie, 4 czerwca 2023 r., jak pierwotnie planowano, odbył się mecz juniorów Victorii z Koroną Człopa.

Grając na wyjeździe, podopieczni trenera Wiktora Piątka, pokonali gospodarzy 3:0 (1:0), po bramkach strzelonych przez Norberta Gutkina, Macieja Gorgonia i Szymona Żeromskiego.

Juniorzy Victorii Sianów: Bartłomiej Czekaj – Patryk Pawlak, Maciej Gorgoń, Filip Grześczak, Gracjan Polek, Cezary Filasiak, Maciej Zochniak, Kacper Nowak, Dawid Pawlikowski, Kacper Szcześniak, Szymon Żeromski, Jakub Szpak i Norbert Gutkin.

Komentując to spotkanie, trener Wiktor Piątek napiszał:

– Wszystko zadziałało jak w zegarku! Tak podsumuję to, co wydarzyło się w Człopie.

Bardzo dobrze funkcjonowała w tym meczu nasza defensywa, która była nie do sforsowania. Kluczową rolę w meczu odegrała jednak linia pomocy. Dużo wymiany podań w środku pola, mało strat i na przemian uruchamianie podaniem w wolną strefę naszych szybkich skrzydłowych, było motorem napędowym wielu sytuacji!

Nie daliśmy przez cały mecz przeciwnikowi pretekstu do osiągnięcia zadawalającego ich wyniku, a tylko dzięki bardzo dobrej dyspozycji bramkarza gospodarzy, nie zdobyliśmy więcej goli. 

Po kilku ostatnich meczach, kiedy w mecz wchodziliśmy troszkę wolniej i najczęściej nasza  gra rozpoczynała się w drugiej połowie meczu, wreszcie zagraliśmy optymalnie przez całe 90. minut. 

3 czerwca 2023 r., jako pierwsze grały młodziczki UKS Victoria SP 2 Sianów.

Podopieczne trener Klaudii Majerczak i kierownik Anety Ryncewicz, podejmowane były przez młodzików lidera tabeli – Sławy Sławno. W rywalizacji z chłopcami – nie ma bowiem ligi młodziczek – przegrały 1:6 (0:2). Bramkę dla sianowianek strzeliła najskuteczniejsza z nich – Martyna Ryncewicz.

Młodziczki UKS Victoria SP 2: Aleksandra Jabłońska – Zuzanna Perz, Oliwia Kulesza, Milena Waleńska, Nadia Tomkowska-Matusiak, Katarzyna Cybul, Julita Turkowska, Marta Górka, Wiktoria Kwiatkowska, Maja Klekociuk, Julia Zdybicka, Nikola Synówka, Julita Dobrzańska, Martyna Ryncewicz, Kornelia Arabasz i Małgorzata Capar.

Tego samego dnia, nie doszedł do skutku wyjazdowy mecz, pomiędzy Strongiem Zielenica, a KS SKIBNO.

Informując o przyczynach absencji skibnian, trener Wiktor Piątek napisał:

– Niestety widmo braku możliwości skompletowania kadry na mecz się ziściło. Wisiało to nad nami od ostatnich kilku meczów.

Obowiązki służbowe i sprawy rodzinne uszczupliły i tak już wąską kadrę na tyle, że nie byliśmy w stanie wystawić nawet ,,gołej jedenastki”.

Ja ze swojej strony mogę tylko przeprosić zespół Strong Zielenica za zaistniałą sytuację. Jako trener czuję gorycz większą, niż po porażce.

Niestety takie są (nie) uroki piłki amatorskiej. Sukces rodzi się wtedy, kiedy wszyscy zainteresowani tego sukcesu chcą i są świadomi, w jaki sposób trzeba go osiągnąć! 

Może będę teraz aż nadto szczery, ale zespół, który powinien walczyć o najwyższy cel w lidze, wykoleił się na długiej prostej! 

Niby amatorska liga, ale wymaga od zawodników profesjonalnego podejścia!

3 czerwca 2023 r., przedostatni mecz bieżącego sezonu grali seniorzy Victorii.

Podopieczni trenera Marcina Lisztwana i kierownika Jerzego Piątka, podejmowani byli przez lidera grupy 3 Klasy Okręgowej ZZPN – Darłovię Darłowo. Walczący o powrót do IV ligi darłowianie, pokonali naszych piłkarzy 3:0 (1:0).

Victoria Sianów: Michał Turkacz – Daniel Wotawa, Eryk Pomarański, Robert Maj (86. Patryk Pawlak),  Konrad Wagner, Jacek Żuchowski (82. Damian Rybisz), Tomasz Majerczak, Michał Rokicki, Cezary Pająk, Fiodor Drewniak i Kacper Szczepaniuk. W rezerwie pozostawał Adam Ławro.

Komentując to spotkanie, trener, M. Lisztwan, napisał:

– Nie udało nam się sprawić niespodzianki w meczu z liderem. Niezła pierwsza połowa w naszym wykonaniu, gdzie graliśmy bardzo konsekwentnie, próbując swoich szans w kontratakach i stałych fragmentach. O bramce dla Darłovii zadecydował jednak błąd indywidualny i do szatni schodziliśmy z wynikiem 0:1.

W miarę upływu czasu gospodarze byli groźniejsi, mając kilka swoich sytuacji. My natomiast mając bardzo ograniczone możliwości z ławki, opadaliśmy z sił i nie byliśmy w stanie odmienić przebiegu meczu.

Z pewnością w tym dniu daliśmy z siebie tyle na ile mogliśmy i myślę, że nie był to dla zespołu z Darłowa spacerek. Natomiast zdecydowanie widać było jakość piłkarską drużyny, która jest już o krok od awansu do IV ligi.

My w ostatnim meczu na własnym boisku będziemy chcieli powalczyć o komplet punktów i wygraną zakończyć sezon. 

Tego samego dnia grali jeszcze oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów. Goniący Szczecineckie Towarzystwo Lig Amatorskich sianowianie, pokonali u siebie oldbojów Amatora/Kotwicy Kołobrzeg 5:3 (1:2), zapewniając sobie co najmniej drugie miejsce w tabeli I ligi Pomorskiej Ligi Oldbojów!

Bramki dla podopiecznych trenera i kierownika – Krzysztofa Gorta, strzelili; Łukasz Berkowski – 3 oraz Rafał Gotowała i Piotr Kierzek.

Stowarzyszenie Victoria Sianów: Zbigniew Banasiak – Łukasz Berkowski, Arkadiusz Borak, Łukasz Chotkowski, Krzysztof Gort, Rafał Gotowała, Waldemar Grześczak, Piotr Kierzek, Krzysztof Powałka, Krzysztof Rzeszutek, Tomasz Skupiński, Janusz Szawurski, Tomasz Tesmer, Robert Urban i Marek Walker.

4 czerwca 2023 r., bardzo ważne spotkanie, bo o miejsce w barażu o utrzymanie w Klasie Okręgowej, rozegrali piłkarze KS Sieciemin.

Podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka, jego asystenta Wojciecha Śniadeckiego i kierownika Józefa Hryckowiana, podejmowali sąsiada z dołu tabeli grupy 3. – Zawiszę Grzmiąca. Wygrali 1:0 (0:0). Zwycięską bramkę dla miejscowych strzelił Marcin Rogala.

KS Sieciemin: Paweł Świeboda – Liwiusz Dobrzyński, Radosław Kruk, Damian Janczyszyn, Michał Rokitka, Kamil Zbylut, Tomasz Hawryluk (82. Marcel Hryckowian), Marcin Rogala, DanyloBlyshchuk (51. Adam Nader), Damian Kowalski i Wojciech Brach.

Komentując to spotkanie, trener Łukasz Szmajdziak napisał: 

– Z trzema debiutantami w pierwszym składzie przystąpiliśmy do meczu, który był ważny w kontekście walki o utrzymanie. 

Spotkanie toczone było przy optycznej przewadze gospodarzy, ale dopiero w drugiej połowie KS Sieciemin stworzył sobie kilka dobrych okazji na zdobycie bramki. Bramkę na wagę zwycięstwa strzeliliśmy z rzutu karnego. 

Na dziesięć minut przed końcem meczu nie wykorzystaliśmy drugiego rzutu karnego (obrona bramkarza Zawiszy). Oprócz rzutów karnych mieliśmy jeszcze kilka dobrych okazji na zdobycie bramki, ale graliśmy nieskutecznie, bądź dobrymi interwencjami popisywał się bramkarz gości. Po nerwowej końcówce udało nam się dowieść zwycięstwo.

Dzięki tej wygranej znajdujemy się na miejscu, które daje baraże.  Czy się na nim utrzymamy? Zdecyduje ostatnia kolejka!

Niedzielne mecze z udziałem naszego zespołu zakończył wyjazdowy pojedynek młodzików sianowskiej Victorii z koszalińską Gwardią II.

Podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka, wygrali z trzecią drużyną tabeli grupy 8. 3:0 (2:0). Bramki strzelili: Dominik Majkowicz, Szymon Cichocki i Jakub Pudzik. Brawo!

Młodzicy Victorii: Mateusz Harasym,  Marcel Szmydt – Robert Kidacki,  Sebastian Szuplak, Tymoteusz Tesmer,  Alan Jegliński,  Marcel Tuziemski,  Szymon Cichocki,  Gracjan Chotkowski,  Jakub Pudzik,  Dominik Majkowicz,  Jakub Pruś i Natan Szawurski. 

Komentując to spotkanie, trener Łukasz Szmajdziak napisał: 

– Gwardia była zespołem, który prowadził grę.  My nastawiliśmy się na szybkie kontrataki.

Po jednym z nich bramkę zdobył Dominik Majkowicz.  Chwilę później po uderzeniu Dominika piłka odbiła się od poprzeczki i słupka bramki gospodarzy.  Na 2:0 bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Szymon Cichocki.  W pierwszej połowie gospodarze dwukrotnie trafiali w poprzeczkę i raz w słupek.

W drugiej połowie kilkoma bardzo dobrymi interwencjami popisali się nasi stoperzy. Pewnie w bramce grał Mateusz Harasym. Po jednym z wielu kontrataków, bramkę na 3:0 zdobył Jakub Pudzik. 

W tej kolejce, seniorki UKS Victoria SP 2 Sianów, miały grać z zespołem KA 4 resPect Krobia, ale po wycofaniu się tego klubu z rozgrywek III ligi kobiet po 12. kolejkach, zainkasowały trzy punkty bez gry!

 W najbliższy weekend – 10/11 czerwca 2023 r. – nasze zespoły, grać będą:

Uwaga! Dwa mecze– w tym derby – rozegrane zostaną wcześniej:

młodzicy: Victoria Sianów: 6 czerwca 2023 r., o godz. 17.3o – Młodzik Koszalin, gr. 8 – u siebie – z młodziczkami UKS Victoria SP 2 Sianów,

młodziczki: UKS Victoria SP 2 Sianów: 6 czerwca 2023 r., o godz. 17.3o – Młodzik Koszalin, gr. 8 – „na wyjeździe” – z młodzikami Victorii Sianów,

I liga PLO: Stowarzyszenie Victoria Sianów: 7 czerwca 2023 r., o godz. 18.oo – na wyjeździe – z Oldbojami Iskry Białogard,

juniorzy: Victoria Sianów: 10 czerwca 2023 r., o godz. 11.oo – II klasa juniorówKoszalin, gr. 5 – u siebie – z AP Kotwica Kołobrzeg,

 – III liga kobiet: seniorki UKS Victoria SP 2:  10 czerwca 2023 r., o godz.15.oo – u siebie – z UKS Górnicza Konin,

A Klasa, gr. 7: KS SKIBNO: 10 czerwca 2023 r., o godz. 16.oo – u siebie – z Falą Gąski,

KO ZZPN, gr. 3: Victoria Sianów:  10 czerwca 2023 r., o godz. 17.oo – u siebie – z Wrzosem Wrześnica,

KO ZZPN, gr. 3: KS Sieciemin: 10 czerwca 2023 r., o godz. 17.oo – na wyjeździe – z Sokołem Karlino,

I liga PLO: Stowarzyszenie Victoria Sianów: 14 czerwca 2023 r., o godz. 18.oo – u siebie – z TKKF Strażak Koszalin.

Test: Ryszard Wątroba, zdjęcie przed jesiennym meczem seniorów Victorii Sianów z Darłovią Darłowo w Sianowie – Artur Rutkowski.

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

woda aktualności

Taryfa na zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie gminy Sianów na okres 3 lat.

więcej →
Dni Ziemi Sianowskiej aktualności

Dni Ziemi Sianowskiej ..to już ten weekend

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Sianów i przyjaciół naszej gminy do wspólnego świętowania !!! ...
więcej →

Ogólnopolski Turniej Seniorów Badmintona „Zdążyć przed lotką” – relacja

W dniu 25 maja na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2, rozegrany został, po ...
więcej →

Ułatwienia dostępu