Wyróżnienie

Gmina Sianów – wyróżniona z  tytułem  finalisty konkursu  „Samorządowy  Lider Współpracy z NGO 2016”. Konkurs od 2012r organizowany jest przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego, patronat nad nim sprawuje Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.  Jego celem jest promocja i wspieranie funkcjonujących, sprawdzonych w praktyce rozwiązań w zakresie finansowej i pozafinansowej współpracy samorządów z organizacjami pozarządowymi. Gmina Sianów po raz drugi stanęła do konkursu zajmując w nim zaszczytne wyróżnienie.

Organizacje pozarządowe są katalizatorem społecznym, działają w obszarze pożytku publicznego, pożytku -dobra wspólnego, podejmują inicjatywy na rzecz rozwiązywania problemów lokalnych, wraz z samorządami angażują społeczności i realizują zadania publiczne np. w obszarze kultury fizycznej, opieki społecznej, szerokiej  edukacji, aktywizacji społecznej różnych grup (dzieci, seniorów, osób zagrożonych/wykluczonych społecznie). Są partnerami do rozmów z samorządem i ustalania wspólnych kierunków rozwoju. 

Współpraca z samorządem ma wielowymiarowy charakter : począwszy od wzajemnego informowania, konsultowania aktów lokalnych, tworzenia ciał doradczych, konkursowych, współuczestniczenia w tworzeniu polityk publicznych, po czynne formy realizacji zadań i współpracy finansowej – wymienia Maciej Berlicki, Burmistrz Gminy Sianów. Jesteśmy dumni, iż dotychczas  podejmowania działania i współpraca z lokalnymi organizacjami pozarządowymi zostały docenione i uhonorowane w skali województwa . Daje to  impuls do dalszego zacieśniania współpracy, propagowania zasady równości i partnerstwa, mobilizuje do nowych innowacyjnych rozwiązań.

Dziękujemy lokalnym NGO za ich pozytywną energię, społecznictwo i profesjonalizm w kształtowaniu przyszłości Gminy i kreowaniu otwartego dialogu – adekwatnego do potrzeb i oczekiwań naszej wspólnoty.

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 17 aktualności

Wysokości kaucji wnioskodawców, którym zostały przydzielone lokale mieszkalne – projekt “Mieszkanie dla Rozwoju)

Administrator budynków mieszkalnych wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju przy ul. Osadników Ziemi
więcej →
smiecinowe ogłoszenia

“Przypominamy o odbiorze gabarytów sprzed posesji w dniach 02.03.2024 r. oraz 09.03.2024 r. Poniżej szczegółowy podział.

Terminy: 02.03.2024 Miasto Sianów- zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna, Skwierzynka, Węgorzewo Koszalińskie, Sieciemin, Trawica, Osieki ul.
więcej →
ogrod w chmurach1 kopia aktualności

“EkoOgrody w sianowskich placówkach”

Dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Szczecinie, wsparciu Gminy i Miasta Sianów oraz programom
więcej →

Ułatwienia dostępu