Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze

Mieszkanie plus

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

październik 2017

Dziś odbyła się konferencja prasowa podczas której Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – Paweł Szefernaker oficjalnie poinformował nas o wsparciu, jakie uzyskała gmina Sianów na zadanie pn. „Przebudowa Stadionu Miejskiego w Sianowie”. Kwota dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Mały klub” to 2 mln zł, a wartość całego zadania to ponad 5 mln zł.

Ta długo oczekiwana inwestycja będzie realizowana w latach 2018 – 2019. W jej ramach na stadionie przebudowana i zadaszona zostanie trybuna w której pojawią się nowe szatnie, przebudowany zostanie budynek socjalny, wybudowane zostaną dwa korty tenisowe, zmodernizowane dwa boiska piłkarskie, pojawi się też trzecie boisko ze sztucznej trawy. Będzie to boisko oświetlone, co umożliwi grę  przez prawie cały rok. Na stadionie będzie można też biegać, jeździć na rowerze lub rolkach po utwardzonych, oświetlonych ścieżkach. Dla najmłodszych wybudowany zostanie interaktywny plac zabaw. Oczywiście przebudowana zostanie również infrastruktura techniczna w niezbędnym zakresie.

Cieszymy się z kolejnego potężnego wsparcie finansowego dla sianowskiego samorządu. Warto w tym miejscu dodać, że w niedługim czasie realizowanych będzie również wiele innych zadań związanych ze sportem i rekreacją w naszej gminie.

Powrót