Cittaslow
Unia Europejska

Odpady komunalne

SPIS LUDNOŚCI 2021

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

22-12-2020

Świąteczne życzenia Burmistrza Macieja Berlickiego oraz Proboszcza Zbigniewa Waszkiewicza (wideo)

Burmistrz Maciej Berlicki

Zapraszamy do obejrzenia wideo z życzeniami świątecznymi od Burmistrza Gminy i Miasta w Sianowie, oraz Proboszcza Zbigniewa Waszkiewicza.

Pod filmem przygotowana jest transkrypcja dla osób niedowidzących.

Burmistrz Maciej Berlicki:

Szanowni Mieszkańcy Gminy Miasta Sianów, ale też ci wszyscy którzy będą tego słuchać, a są z Gminą Miastem Sianów związani, ale też wszyscy inni. Zbliża się czas Bożego Narodzenia, chyba najpiękniejszy czas dla każdego jaki może przeżyć w roku.  Dla każdej osoby która ma rodzinę, ale która też będzie przeżywała te święta w samotności Życzę wam żeby to był dla was dobry czas. Dobry czas, bo rodzi się Jezus Chrystus. Szanowni państwo w życiu każdego z nas albo przynajmniej wielu osób jak rodziło się dziecko to był czas największej radości, a teraz rodzi się Bóg. Co roku mamy piękny cud i piękny czas to powinien być dla każdego z nas czas przyjemny czas dobry czas radości.  Wiem że ten rok i te święta są trudne, bo przecież nie możemy ich przeżywać czy spotykać się w takim gronie rodzinnym czy najbliższych jakbyśmy chcieli. Ale życzę Wam żeby i tak te święta były bliskie wszystkich tych osób, o których myślicie, które macie w sercu. Kontaktujcie się jeżeli nie możecie już na co dzień to kontaktuj się choćby przez telefon. Życzę też Wam zdrowia, zdrowia na te Święta, ale życzę Wam też zdrowia przez cały następny rok. Przecież po pięknym czasie Bożego Narodzenia przychodzi kilka dni Sylwester i Nowy Rok. Niech ten nowy 2021 rok będzie dla wszystkich rokiem dobrym rokiem jeśli chodzi o takie zwykłe życie codzienne społeczne wśród innych. Niech to będzie lepszy niż ten 2020 niech to będzie rok, w którym będziemy mogli się spotykać, w którym będziemy mogli się we wszystkich miejscach śmiać bawić. Niech to będzie rok, w którym nie będziemy tak pozamykani w domu tego wszystkim życzę. Życzę oczywiście żeby wszyscy byli zdrowi, żeby realizowali te marzenia, które gdzieś tam sobie w głowie układamy. Niech to będzie czas dobry dla nas wszystkich.

Wszystkiego, wszystkiego dobrego.

Proboszcz Zbigniew Waszkiewicz:

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus

Moi drodzy, Święta Bożego Narodzenia jest to niezwykły czas dla całej naszej wspólnoty parafialnej, dla wszystkich rodzin z naszej parafii. Ten rok widzimy, który przeżywaliśmy jest rokiem szczególnym. Są różnego rodzaju ograniczenia związane z pandemią koronawirusa. Są ograniczenia w przechodzeniu do świątyni ale wiemy że święta Bożego Narodzenia jest to czas który mówi nam o przyjściu Boga do człowieka. Jezus narodził się w Betlejem w stajni ponad 2000 lat temu. Narodził się dla nas, dla nas przyszedł na świat, żeby człowieka podnieść z jego słabości, z jego grzechów, z jego niemocy. Przyszedł też po to, żeby ofiarować nam siebie ofiarować miłość.

Chciałbym przede wszystkim życzyć wszystkim moim parafianom szczególnie tym którzy są chorzy, którzy są utrudzeni, którzy są cierpiący, osamotnieni, pozostawieni samym sobie.

Aby te Święta Bożego Narodzenia były dla nas spotkaniem z Bogiem z Chrystusem, który pragnie naszego szczęścia ale pragnie też obdarować nas swymi łaskami. Prośmy do za tym o łaskę zdrowia dla wszystkich chorych. Prośmy go o miłość by ta miłość w naszych rodzinach była najważniejsza. Byśmy tą miłością tak jak chlebem dzielili się z wszystkimi domownikami wszystkimi ludźmi, którzy potrzebują naszego wsparcia a tego życzy wszystkim parafianom.

Zdrowych błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Niech Pan Bóg strzeże niech błogosławi niech otacza wszelkimi łaskami i Bożym błogosławieństwem nie tylko na te święta Bożego Narodzenia ale również w nowym roku 2021.

Szczęść Boże