Pomorski Szlak Jakubowy
06-10-2017

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w SP2 w Sianowie

29 września po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach. W tym dniu, podczas przerw  uczniowie z klasy 6a i 6b egzaminowali ze znajomości tabliczki mnożenia pozostałych uczniów naszej szkoły. Tabliczkę mnożenia musieli przypomnieć sobie także nauczyciele i rodzice przyprowadzający do szkoły swoje pociechy. Egzaminatorzy po zdanym egzaminie wręczali odznaki Eksperta Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas trzecich i czwartych sprawdzali swoje umiejętności  w grach z kartami matematycznymi. Certyfikat Mistrza zdobyli: Piotr Garnicki, Roksana Hnat, Laura Koziarska, Kacper Matuszak, Adrian Piasecki, Rozalia Sławińska, Jan Socha, Wiktor Szczepanowicz.

Jednocześnie, przy użyciu laptopów odbył się Szkolny Konkurs „Mistrz Tabliczki Mnożenia Na Czas”, w którym wzięło udział 57 uczniów z klas III-VI. Laureatami zostali: Rozalia Sławińska, Natasza Piekutowska, Julia Olejarz, Wiktor Wołejko.

Zwieńczeniem dnia było wyjście Ekspertów z klas siódmych do centrum miasta w celu "przeegzaminowania" pracowników Urzędu Gminy i Miasta  oraz mieszkańców Sianowa. Cieszy fakt, że ich zdecydowana większość wykazała się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Ekspertom i wszystkim uczestnikom - uczniom i nauczycielom naszej szkoły za włączenie się w akcję. Jeżeli zorganizowanie tego dnia sprawiło, że każdy z nas utrwalił sobie choćby jeden przykład tabliczki mnożenia –WARTO BYŁO.

Organizatorzy:Wanda Gargas, Beata Matlęga, Bogusława Bindas, Iwona Marciniak