Pomorski Szlak Jakubowy
16-09-2015

Aby droga do szkoły zawsze była bezpieczna

Od początku  nowego  roku szkolnego  Straż  Miejska w Sianowie prowadzi  cykl  zajęć  edukacyjnych  pod hasłem  „Bezpieczna droga do szkoły”.

W ramach tych działań w dniu 16 września 2015 roku o godz. 9:00  strażnicy miejscy wspólnie z  policjantami z Posterunku Policji Sianowie spotkali się z dziećmi klas „0”, które rozpoczęły swoją edukację  w Szkole Podstawowej nr 2 w Sianowie. Bardzo ważnym uczestnikiem tych zajęć była uwielbiana  przez maluchów żywa maskotka  „Komisarz Wojtek”.

Spotkanie miało na celu  zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznego zachowania w trakcie drogi do szkoły. W toku zajęć strażnik i policjant omawiali z dziećmi podstawowe  reguły bezpieczeństwa  i znaki drogowe, które powinni oni  przestrzegać.  

W trakcie spotkania wręczyliśmy  najmłodszym elementy odblaskowe, które mają ważne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa dzieci. Każdy z najmłodszych uczestników zasiadł w radiowozie i z zainteresowaniem sprawdzał jego wyposażenie.  Była  to kolejna poranna wizyta w szkole, która poza wiedzą  o bezpieczeństwie  dostarczyła  dzieciom wiele uśmiechu i  atrakcji.