Pomorski Szlak Jakubowy
03-07-2017

Aqua edukacja od września ponownie w sianowskich szkołach

Nie milkną echa zakończonych niedawno projektów pływackich dla dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych a pojawiają się pytania co dalej? Miło nam jest poinformować, iż wspólnie z Fundacją Jesteśmy Razem we wrześniu bieżącego roku rozpoczną się zajęcia basenowe dla 165 dzieci w koszalińskim Parku Wodnym. Środki na ten cel pozyskano z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich!

14 czerwca bieżącego roku aż 315 dzieci z terenu gminy Sianów miało okazję wziąć udział w I gminnych zawodach, skierowanych do beneficjentów dwóch projektów realizowanych przez Klub Sportowy Victoria Sianów oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w Kędzierzynie. Oba projekty finansowane ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich zakładały wzrost sprawności fizycznej wśród dzieci i młodzieży z klas 1-3 szkół podstawowych poprzez cotygodniowe uczestnictwo w zajęciach z nauki pływania organizowanych w koszalińskim Parku Wodnym. Zakładany przez oba stowarzyszenia cel udało się osiągnąć w 100%.

Klub Sportowy Victoria Sianów wdrażał swój program pn. „Umiem pływać” w okresie luty – czerwiec 2017 r. W tym czasie dzieci 16-krotnie wyjechały na zajęcia basenowe, które zakończyły się zawodami pływackimi. Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w Kędzierzynie swoje przedsięwzięcie pn. „Aqua edukacja” realizowało od września 2016 r.  W tym czasie dzieci 30-krotnie wyjechały na zajęcia basenowe do Parku Wodnego w Koszalinie. Oba projekty zakończyły się olbrzymim sukcesem, gdyż wszyscy beneficjenci nauczyli się doskonale pływać. 

Liczymy, iż kolejny projekt nauki pływania będzie równie pożyteczny i pozytywnie odebrany przez sianowskie społeczeństwo.