Unia Europejska
Pomorski Szlak Jakubowy
08-02-2018

Bajkowy Świat w Iwięcinie

3 lutego w świetlicy w Iwięcinie odbyła się zabawa karnawałowa. Tym razem troszeczkę w innej odsłonie bo garnitury, krawaty i suknie balowe zamieniliśmy na przebrania postaci z bajek, a sala przeistoczyła się w bajkowy magiczny las. Do grona licznie przybyłych mieszkańców Iwięcina dołączyli: stali bywalcy z Koszalina, Sianowa oraz okolicznych miejscowości.

Rozpoczęliśmy kilka minut po godzinie 20.00. Gości przywitał dyrektor szkoły Tomasz Świderski w asyście organizatorów: Rady Rodziców oraz pani sołtys Grażyny Gabrysiak. Opowiedział o tradycji związanej ze spotkaniami i o celu na jaki zbieramy.

Muzycznie zabawę uświetnił niezawodny zespół Gala. Od pierwszego utworu bez mała wszyscy ruszyli do zabawy. Po parkiecie wesoło pląsały kolorowi bohaterowie bajek. Najwięcej entuzjazmu wzbudziła 16 osobowa grupa przyjaciół z Koszalina – raczej Smerfów bo to właśnie oni pod wodzą Papy Smerfa zawładnęli iwięcińską świetlicą. Bawili się doskonale, bo tym razem Gargamel i Klakier zostali w domu, więc byli bezpieczni. Bezpieczni bo na sali również byli policjanci, zebra Marti ze swoją partnerką, żyrafa Melman, Pippi, księżniczki, piraci, Flinstonowie, Eskimoski, Myszka Miki i wiele, wiele innych cudownych postaci.

Piękny gest pokazały Smerfy. Zgrywus poświęcił swoją paczuszkę, a Smerfetka poprosiła na środek dyrektora szkoły aby przekazać pudełko, które tym razem nie wybuchło. Zawierało bowiem coś wartościowego jak powiedział Tomasz Świderski - „To kilka schodków....” schodków, których wciąż brakuje do wybudowania schodów ewakuacyjnych przy szkole, aby dzieciaczki były bezpieczne. Również środki z loterii fantowej zostały przekazane na rzecz szkoły. Jak co roku nasi darczyńcy hojnie obdarowali nas upominkami w postaci różnych wejściówek, kuponów i rzeczowych niespodzianek, które trafiły do naszych gości.

Gdy na zegarze wybiła godzina 23.00 świetlicę spowiła mgła, bo pojawiły się czarownice. Nie, nie rzucały złych czarów, ale za niewielki datek obdarowały gości zaczarowanymi jabłkami.

W świetnych nastrojach i humorach bawiliśmy się do rana. Opuszczający nas goście gratulowali organizatorom: Magdalenie Kołodziejczak, Agnieszce Madej i Annie Pietruk przygotowania tak wyjątkowego balu, magicznego wystroju i stworzenia przyjaznej atmosfery. Padły pytania kiedy i jaką przygotujemy zabawę? Więc niech to tym razem będzie niespodzianka. Podziękowania otrzymała również pani sołtys Grażyna Gabrysiak, za to,że jako gospodarz Iwięcina kolejny rok przyjmuje nas w świetlicy.

Z przyjemnością i dumą możemy powiedzieć: ZNOWU NAM SIĘ UDAŁO!!!

Całkowity dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz szkoły.

DZIĘKUJEMY ŻE BYLIŚCIE.

Tekst i foto: Kołodziejczak Jarosław