Pomorski Szlak Jakubowy
09-09-2015

Bezpieczeństwo uczniów w Dąbrowie i Szczeglinie

W  pierwszej dekadzie   września wraz z  rozpoczęciem  nowego  roku szkolnego  Straż  Miejska w Sianowie przeprowadziła kolejne działania w ramach  programu  zajęć edukacyjnych „Bezpieczna droga do szkoły”.

           W towarzystwie ulubionej przez dzieci maskotki „Komisarza Wojtka” w ubiegłym tygodniu  strażnicy odwiedzili Zespól Szkół w Dąbrowie, gdzie spotkali się z uczniami najmłodszych klas,  jak również  z przedszkolakami.

W dniu  9 września 2015 roku po godz. 8:00  strażnicy  wraz z „Komisarzem Wojtkiem” rozpoczęli spotkanie z dziećmi uczęszczającymi do Szkoły Podstawowej w Szczeglinie. W trakcie przeprowadzonych zajęć mówiliśmy najmłodszym mieszkańcom naszej Gminy o  zasadach bezpiecznego zachowania się w drodze do szkoły. Podczas obu tych spotkań wręczyliśmy  pierwszoklasistom oraz przedszkolakom  elementy odblaskowe i podkreśliliśmy ich znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa.  Poranne wizyty straży miejskiej  w szkołach   stały się już tradycją i jak zawsze,  poza wiedzą ma temat  bezpiecznego zachowania się,   dostarczają one  dzieciom wiele uśmiechu i zabawy.