Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

11-10-2021

CENNE ZWYCIĘSTWO VICTORII SP 2 SIANÓW

Zwycięstwo Victorii SP 2 w IV lidze z Energetykiem Gryfino

Piłkarki sianowskiej Victorii SP 2 wygrały bardzo ważne spotkanie w rozgrywkach IV Ligi Kobiet z Energetykiem Junior Gryfino, co jest istotne w kontekście powrotu na III ligowe boiska. Obecna IV liga kobiet składa się z zespołów dwóch województw: lubuskiego i zachodniopomorskiego. Najlepsze zespoły z tych województw po zakończonych rozgrywkach uzyskają awans do III ligi.

Pierwsza połowa meczu rozgrywanego w Gryfinie była wyrównana i nie przyniosła żadnemu  zespołowi korzyści bramkowych.

Drugą połowę lepiej zaczęły piłkarki z Gryfina i już w 47 minucie mogły strzelić bramkę. Na szczęście dla zespołu z Sianowa piłka po uderzeniu jednej z dziewczyn przeleciała tuż obok bramki. Oba zespoły w tej połowie grały dość agresywnie i próbowały zmienić wynik spotkania na swoją korzyść. W 68 minucie pięknym uderzeniem z rzutu wolnego z 30 metrów popisała się Marta Fil, ale lecącą w okienko bramki gospodyń wspaniałą robinsonadą obroniła bramkarka Energetyka. Minutę później bo 69 minucie było już 1:0 dla Victorii SP 2 Sianów. Rzut rożny egzekwowany przez Martę Fil wykończyła niezawodna, najlepsza strzelczyni sianowskiego zespołu Malwina Grzelak. Niestety niedługo dziewczyny cieszyły się prowadzeniem bo już w 70 minucie Wiktoria Drelinkiewicz po zagapieniu się formacji obronnej Sianowa wyrównała stan spotkania na 1:1. W 76 minucie piłkarki Energetyka mogły prowadzić 2:1 ale zmarnowały rzut karny podyktowany za przypadkową rękę.W 82 minucie ładną akcją lewą stroną boiska popisała się Monika Garbicz a jej podanie wykończyła Marta Fil i sianowianki objęły prowadzenie 2:1. Pomimo wielu prób obu zespołów w końcowych minutach meczu wynik spotkania nie uległ zmianie. Następny mecz sianowianki rozegrają u siebie 17 października 2021 r. o godzinie 13.00 z MLKS Budowlani Lubsko.

Skład Victorii SP 2 Sianów: Klaudia Majerczak, Amelia Babirecka, Malwina Grzelak, Monika Garbicz, Natalia Mazurczak, Joanna Sikorska, Marta Fil, Iwona Grub-Malinowska ( 46 Aleksandra Małolepszy), Eliza Cichoń, Pola Pasik, Wiktoria Huda.

Tekst i foto: Jędrzej Bielecki