Cittaslow
Unia Europejska

Odpady komunalne

SPIS LUDNOŚCI 2021

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

25-03-2021

Dobry mecz VICTORII SP 2 Sianów

Victoria SP2 przed sezonem wiosna 2021

Naprawdę dobry mecz rozegrały piłkarki sianowskiej Victorii SP2 z zespołem MKS Lew Lębork. Co prawda przegrały 5:6 (4:3) ale trenerzy i działacze sianowskiego klubu byli zadowoleni z występu swoich podopiecznych. Było to ostatnie spotkanie kontrolne przed rozpoczynającą się 27/28.03.2021 wiosenną rundą rewanżową III ligi kobiet sezonu 2020/2021. Sianowianki nie zagrały w pełnym składzie . Zabrakło kilku podstawowych zawodniczek z min. Marty Fil, Agaty Czaban, Wiktorii Robakowskiej, Karoliny Kawałek co było sporym osłabieniem zespołu. Mimo to ich zastępczynie spisały się przyzwoicie. Mecz można powiedzieć był bardzo wyrównany. Wyglądało to tak, że sianowianki wychodziły na prowadzenie a lęborczanki wyrównywały. I trwało to do 60 minuty kiedy po raz pierwszy piłkarki z Lęborka wyszły na prowadzenie 6:5 i mimo wielu okazji z dwóch stron wynik już się nie zmienił. Dla sianowianek 3 bramki strzeliła niespełna piętnastoletnia Daria Zbrzeźniak (3,33,51) i dwie niezawodna jak zwykle Malwina Grzelak (17, 38). Bramki dla ekipy przyjezdnej uzyskały: Weronika Lej dwie (7,53), Weronika Piechocka (25), Weronika Butowska (37), Paulina Mielniczuk (47) i Emilia Tokarz (60). Obydwa zespoły pokazały się naprawdę z dobrej strony i pokazały, że potrafią nieźle grać. Spotkanie było bardzo zacięte i obfitowało wieloma ciekawymi akcjami z obydwu stron. Sianowianki w 80 minucie mogły wyrównać na 6:6 po ładnej akcji Malwiny Grzelak ale po ograniu przez nią bramkarki, zmierzającą piłkę do siatki w ostatnie chwili wybiła wracająca obrończyni. Lęborczanki miały też dobre okazje do strzelenia większej ilościbramek ale na przeszkodzie stanęła im Oktawia Kaszewska.

Skład Victorii SP 2 Sianów: Oktawia Kaszewska, Dagmara Petrus, Oliwia Olszak, Zawodniczka Testowana, Amelia Babirecka, Wiktoria Studzińska, Klaudia Majerczak, Oliwia Żywanowska, Daria Zbrzeźniak, Pola Pasik, Malwina Grzelak. Na zmianę wchodziła Katarzyna Rawłuszewicz.

Po meczu oceniając spotkanie trener i kierownik sianowskiego zespołu podkreślili bardzo dobry występ, najlepszej na boisku Dagmary Petrus oraz debiutanckie i to od razu aż trzy bramki Darii Zbrzeźniak, która też zagrała koncertowo. Obie zawodniczki dały naprawdę z siebie wszystko. Biegały od obrony do ataku i robiły to bardzo skutecznie. Inne dziewczyny zagrały też bardzo dobrze.

Teraz rozpoczęcie rundy wiosennej sezonu 2020/2021 i mecz z liderem tabeli III ligi Marcusem Gdynia 28 marca 2021 r. o godz.17.00 w Gdyni. Ale czy do niego dojedzie?. Decyzje w toku.


Jędrzej Bielecki