Pomorski Szlak Jakubowy
15-12-2016

Dyskutowali o koncepcji starówki

Jak będzie wyglądała sianowska Starówka? Gdzie będą poruszać się pojazdy, a gdzie piesi i rowerzyści? Które ulice będą jednokierunkowe, a które będą całkowicie zamknięte? Te oraz inne kwestie władze miasta poruszały z mieszkańcami przed planowanym przyjęciem koncepcji zagospodarowania  sianowskiej starówki.

W związku z długo oczekiwaną budową obwodnicy Sianów Koszalin której oddanie planowane jest na 2018 r. na zlecenie Urzędu Gminy i Miasta Sianów firma Bartosz Warzecha Studio przygotowała koncepcję zagospodarowania starówki.  Ze względu na obszar jakim jest objęty nowa koncepcją wczoraj, zostało zorganizowane spotkanie informacyjne o charakterze otwartej dyskusji podczas której, każdy mieszkaniec mógł przedstawić własne zdanie, obawy i  nadzieje.

Realizacja jakiejkolwiek koncepcji zagospodarowania starówki w innym stylu wiązać się będzie jednak z wieloma uwarunkowaniami prawnymi, formalnymi  jak i finansowymi. Jednak baza do rozmów i działań jest teraz, bo czas realizacji jest jeszcze bardzo odległy i formuła może się jeszcze wielokrotnie zmienić.

A w tej chwili pokazujemy Państwu koncepcję Biura Projektowego Bartosza Warzechy.


Prezentacja