Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze | Sianów - Łazy

Mieszkanie plus

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

05-02-2018

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom!

Co rok na terenie Gminy Sianów odbywa się wiele akcji charytatywnych, które nie kończyłyby się sukcesem, gdyby nie ofiarność ludzi, ale również bezinteresowne zaangażowanie wolontariuszy. Są to ludzie, którzy dobrowolnie i bez wynagrodzenia niosą pomoc, angażują się w pracę na rzecz osób i instytucji działających w różnych obszarach życia społecznego Sianowa. Dlatego każdemu z nich należą się wyjątkowe podziękowania.

W piątek 2 lutego w kinie Zorza odbył się Koncert dla wolontariuszy.

Najaktywniejsi wolontariusze zostali wyróżnieni statuetkami Wolontariusza roku 2017, a dla wszystkich którzy angażują się liczne akcje charytatywne przygotowana została muzyczna niespodzianka.

Odbył świetny się koncert Leskiego, który jest laureatem Mateusza Trójki i otrzymał za album "Miłość strona B" nominację do Fryderyka w kategorii Debiut. Niedawno gościł na Life Oświęcim Festival, Alter Fest Mysłowice, OFF Camera w Krakowie i Zdearzenia w Tarnowie. Leski – czyli Paweł Leszoski, swoich piosenkach miesza różnorodne style i intryguje słowem. Twórczość Leskiego, upraszczając można określić mianem ambitnego alternatywnego popu.

W tym roku przyznano trzy tytuły Wolontariusza Roku 2017. Pierwsza statuetka trafiła do Państwa Agnieszki i Roberta Gontar. Od 2011 roku działają wspólnie ze Stowarzyszeniem 4x4 w Sianowie i Sianowskim Teatem Rajdowym. Wyróżnia ich bardzo duża aktywność, pomysłowość, a przede wszystkim nieliczenie swojego prywatnego czasu dla słusznej sprawy. Poprzez swoją pracę, aktywność pobudzają do działania pozostałych członków obu organizacji. Wspólnie z pozostałymi członkami zorganizowali aż 7 edycji Integracji dla Choinki i 3 edycje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sianowie. Tylko w roku 2017 wspólnie z członkami Stowarzyszenia 4x4 i Sianowskim Teamem Rajdowym udało się zebrać w akcjach charytatywnych: * Terenowa Integracja dla Mańka - 41 110,00 zł * Terenowa Integracja dla WOŚP – 21 000,00 zł * Terenowa Integracja dla Choinki Rajd dla Frania - 33 545,00 zł To imponująca kwota! 95 655 zł. Dziękujemy serdecznie członkom Stowarzyszenia 4x4 i członkom Sianowski Team Rajdowy. To dzięki Waszej hojności i otwartym sercom. Pani Agnieszce i Panu Robertowi Gontar dziękujemy za aktywność, pracowitość i nadawanie rytmu tym pracom! Tacy ludzie w organizacji są jak „paliwo w samochodzie”. Najpiękniejszy wóz nie ruszy bez paliwa, mówiąc tak jak członkowie teamów 4x4.

Druga nagroda trafiła do Pani Renaty Grosiak, która została wyróżniona przez organizację pozarządowe działające na terenie Gminy i Miasta Sianów. Nigdy nie odmawia, nigdy nie mówi, że nie ma czasu. Zawsze chętna do niesienia pomocy i współpracy. Często niosąca pomoc w ostatniej chwili bez zastanowienia, oddana drugiej osoby. W roku 2017 zaangażowana w akcje charytatywne Fundacji Jesteśmy Razem, Dziewczynki z zapałkami, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Sianowie, Gala Tańca w kinie Zorza.

Ostatnim wolontariuszem roku 2017 został Pan Krzysztof Gort, który jest wieloletnim działaczem sportowym, członkiem stowarzyszeń sportowych, jednym z założycieli zespołu oldboy Victorii Sianów, kierownikiem drużyny oldboy Victoria Sianów, inicjatorem i organizatorem wielu turniejów charytatywnych na rzecz osób potrzebujących pomocy tj. Charytatywny Turniej Piłkarski Gramy dla Michała, który odbył się w sierpniu 2017 r. Osoba, która nigdy nie odmawia pomocy, wrażliwa na krzywdę ludzką.

W sumie w minionym roku podczas różnych akcji i zbiórek finansowych zebrali ponad 289 245,00 zł. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim wolontariuszom za chęć niesienia pomocy i zaangażowanie!

Tekst: Urszula Krawiecka
Foto: Waldemar Kosowski