Pomorski Szlak Jakubowy
22-06-2015

Dzień Bezpieczeństwa w SP Sucha Kosz.

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów i ich odpowiednią postawę w chwili zagrożenia zdrowia a nawet życia,  17 czerwca  2015r. w szkole podstawowej w Suchej Koszalińskiej zorganizowany został „Dzień bezpieczeństwa”. Uczniowie mieli możliwość udziału w interesujących zajęciach dotyczących różnych aspektów bezpieczeństwa.  45 minutowe lekcje zostały zamienione na pokazy, wykłady i konkursy prowadzone przez zaproszonych do naszej szkoły specjalistów.

Jak prawidłowo przeprowadzić pierwszą pomoc przedmedyczną przedstawił wszystkim ratownik medyczny Marcin Plonder.  Dzieci trenowały ułożenie „poszkodowanego” w pozycji bezpiecznej, a także wzywały pogotowie ratunkowe pamiętając, aby podać wszystkie ważne informacje.

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym mówiła przedstawicielka straży miejskiej starszy specjalista Beata Bodys oraz policjanci asp. Marek Lisiecki i  mł. asp. Tomasz Bojarowicz. Wspierał ich komisarz Wojtek  – olbrzymia policyjna maskotka. Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu kodeksu drogowego , w związku z tym wszyscy dostali upominki.

Przed nami dwa miesiące wakacji - 60 dni zabawy i swawoli. W czasie letnich harców dbajmy o swoje bezpieczeństwo, unikajmy sytuacji  niebezpiecznych, tak abyśmy cali i zdrowi spotkali się 1 września.

Tekst i foto Anna Wrońska