Unia Europejska
Pomorski Szlak Jakubowy
12-03-2018

FALA ODPŁYNĘŁA Z PUCHAREM Z SIANOWA

 W hali sportowo-widowiskowej przy SP 2 Sianów rozegrany został VII Halowy Turniej Piłki Nożnej z okazji Dnia Kobiet. W zawodach wzięło udział 8 zespołów z województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego, które zagrały systemem każdy z każdym. Najlepszą okazała się  KS Fala Międzyzdroje, która wygrała sześć  spotkań a przegrała tylko jedno z UKS Victoria SP 2 I Sianów 0:1. Drugie miejsce zajęła drużyna GKS Żukowo a trzecie UKS UKS Victoria SP2 I Sianów.
W zespole Fali grały: Julia Interewicz, Lucyna Szulc,Joanna Czerec,Natalia Matyla,Katarzyna Wojciechowska,Andżelika Piorun,Julia Ordon,Marianna Litwinie,Monika Bojaczuk.
Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Marta Krakowska z VictoriiSP2 a bramkarka Julia Interewicz z Fali. Królową strzelczyń z 11 bramkami została Paulina Magulska z GKS Żukowo. Ponadto wybrano najsympatyczniejsza zawodniczke turnieju a została nią Wiktoria Kozłowska z AP Kotwica .
W opinii trenera Victorii SP 2 Sianów był to całkiem udany turniej. Cel jaki sobie postawiliśmy uczczenie Kobiet z okazji ich święta został osiągnięty. Turniej był ciekawy, emocjonujący i  prawie do końca nie było pewne kto zostanie jego zwycięzcą. Wygrała zasłużenie Fala Międzyzdroje ,która grała najrówniej. Nasze zawodniczki grały nierówno obok bardzo dobrych momentów miały chwile przestojów,dekoncentracji , które kosztowały je utratę zwycięstwa w turnieju. Turniej  otworzył i zakończył oraz wręczał nagrody Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Machała. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatu Koszalińskiego oraz UKS Victoria SP 2 Sianów. Sędzią głównym turnieju był Ireneusz Zubkowicz. Kilka meczów prowadził również Marian Kuna. Przy stoliku o prowadzenie dokumentacji zadbały Wiktoria Kaszyńska i Alicja Wojciechowska. O sprawy techniczne i porządkowe turnieju zadbali Jacenty Zyciński i Krzysztof Gort.  Wszystkie zespoły otrzymały puchary i nagrody rzeczowe a każda zawodniczka okolicznościowy kwiatek i słodką czekoladę. Nie zabrakło też  poczęstunku dla wszystkich zespołów o które zadbały głównie panie Monika Żywanowska i Justyna Kędzierska, mamy zawodniczek Victorii SP2.
TABELA KOŃCOWA TURNIEJU
1.KS FALA Międzyzdroje           7  18 22-4 TRENERZY; ŁUKASZ SZUMLEWSKI
2.GKS ŻUKOWO                     7  16 22-5            JACEK DRĄŻEK
3.UKS VICTORIA SP2I SIANÓW 7  14 25-6JĘDRZEJ BIELECKI,MARIAN KUNA
4.LEW LĘBORK                      7  13 16-6            ANDRZEJ KURZYŁO
5.KS OLIMP GOŚCINO             7  12 9-12            DOMINIKA NIEDZIELSKA
6.UKS VICTORIA SP2 II SIANÓW7  6 7-15            MARIAN KUNA
7.AP KOTWICA KOŁOBRZEG JUN.7  3  3-28            KRZYSZTOF MAĆKULA
8.KS MUSTANG KORZYSTNO      7  0  0-31            PAWEŁ PIELICHOWSKI