Pomorski Szlak Jakubowy
17-02-2017

Ferie w Centrum Kultury w Sianowie 2017

Ferie zimowe dzieci spędzają bardzo aktywnie. W tym tygodniu w Centrum Kultury trwają warsztaty kulinarne, gitarowe oraz artystyczne. Na zajęciach kulinarnych młodzi kucharze robią między innymi pizzę, ptysie, sałatkę warzywną oraz przepyszne bułeczki. Uczestnicy warsztatów z ochotą biorą czynny udział w przygotowaniu potraw, które później z jeszcze większą ochotą degustują.
Zajęcia gry na gitarze dostosowane są poziomem do indywidualnych zdolności i potrzeb uczniów. Na lekcjach poruszanych jest wiele zagadnień, nie tylko stricte gitarowych, ale przede wszystkim muzycznych. Dzieci na zajęciach dowiadują się co to jest muzyka, uczą się czytać nuty, zdobywają wiedzę na temat zasad muzyki, harmonii, jak i kształcenia słuchu.
Na warsztatach artystycznych dzieci dowiadują się, że zajęcia artystyczne to nie tylko kartka papieru oraz kredki, ale również możliwość tworzenia ze wszystkiego co znajduje się wokół nas. Dzieci poznają kolory, kształty, a przede wszystkim bawią się różnymi technikami plastycznymi tj. rysunek, malarstwo, papieroplastyka, rzeźba i wiele innych. W trakcie zajęć dzieci rozwijają swoje zdolności manualne, ale również umiejętności planowania, pomysłowości, kreatywności, wyobraźni oraz koncentracji.

Tekst i zdjęcia: Urszula Jackowska