Unia Europejska
Pomorski Szlak Jakubowy
05-12-2017

I Międzynarodowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej

Młode piłkarki Victorii SP2 Sianów do lat 11 wzięły udział w I Międzynarodowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt OLIMPIA CUP 2017 w Szczecinie. Na turniej nie pojechały w optymalnym składzie ale pomimo to zajęły dobre piąte miejsce w gronie 12 zespołów z Polski i z zagranicy. I nie były to słabe zespoły a wręcz odwrotnie bardzo silne. W turnieju wzięły udział czołowe zespoły w kraju w tej kategorii wiekowej min. Mistrz i wicemistrz Polski: KKS Katowice i Beniaminek Krosno. Oprócz nich wystąpiło kilka bardzo dobrych drużyn min. UKS SMS Łódź ,który może się poszczycić świetną pracą z dziewczynami. Sianowianki fatalnie rozpoczęły turniej, bo tuż przed pierwszym meczem na rozgrzewce kontuzji ręki doznała pierwsza bramkarka Maja Malczewska. Było to bardzo duże osłabienie zespołu.

Jej zastępczyni bardzo się starała ale zabrakło jej trochę umiejętności. Piłkarki Victorii SP2 przegrały pierwsze 3 mecze : 0:2 z UKS Tęcza , 0:1 z FC Neubrandenburg 0:1 i z KKS Katowice 1:4. W pierwszych dwóch meczach nie zasłużyły na porażki ,raczej nawet powinny wygrać oba mecze , w trzecim z mistrzyniami Polski prowadziły nawet 1:0 ale błędy  niedoświadczonej rezerwowej bramkarki przyczyniły się do porażki. W czwartym meczu kiedy zespól sianowski stal już na krawędzi przepaści i gry o miejsca od 9 do 12 stał się cud uzdrowienia i do bramki wróciła pierwsza bramkarka i sianowianki po trzech bramkach Weroniki Pilarskiej i jednej Oliwii Wolanin sianowianki pokonały 4:0 drugi zespół Olimpii Szczecin oraz 1:0 jednego z lepszych zespołów w Polsce Beniaminka Krosno po strzale Weroniki Pilarskiej. Sianowianki zakończyły rozgrywki grupowe na 4 miejscu ,przegrywając trzecie tylko różnicą bramek.  Jednak ta lokata dała im awans  do gry o najwyższe miejsca w turnieju.

W ćwierćfinale niestety trafiły na najlepszy, bez porażki zespół turnieju UKS SMS Łódź i po zaciętej walce prowadząc 1:0 po golu Weroniki Pilarskiej przegrały 4:1. Porażka spowodowała wyeliminowanie z gry o medale i walkę o miejsca 5-8. W kolejnym meczu piłkarki Victorii SP2 pomimo dominacji na parkiecie wygrały tylko karnymi 1:0 z UKS Szóstka Inowrocław 1:0 ( w meczu było  1:1 bramka Aleksandra Małolepszy). W ostatnim meczu turnieju pomimo wielu okazji do strzelenia bramek sianowianki  zremisowały 0:0 i wygrały 3:2 karnymi z MKS Olimpia Szczecin. Piłkarki z Sianowa zajęły ostatecznie piąte miejsce w turnieju. Pierwsze miejsce przypadło ekipie KKS Katowice , które w finale zremisowały 1:1 z UKS SMS Łódź i lepiej egzekwowały rzuty karne 3:2.  Trzecie miejsce przypadło Tęczy Bydgoszcz a czwarte Beniaminkowi Krosno (2:0). W ekipie Victorii SP 2 Sianów zagrały: Maja Malczewska, Katarzyna Kujko, Kaja Jarmakowicz, Daria Zbrzeźniak, Aleksandra Małolepszy, Weronika Pilarska, Oliwia Wolanin, Hanna Kozłowska, Wiktoria Matusiak, Klaudia Januszkiewicz.

Trenerem ekipy był Jędrzej Bielecki w zastępstwie za trenerkę tego zespołu Klaudię Saganowską. Turniej był świetnie zorganizowany przez działaczy i rodziców dzieci z UKS Olimpia Szczecin. Nie zabrakło nagród, pucharów, medali, imprez towarzyszących oraz znamienitych gości wręczających nagrody. Organizatorzy zadbali też o fajną oprawę  zawodów, poczęstunek dla gości oraz opłacili przyjezdnym ekipom zakwaterowanie i wyżywienie. Trener Jędrzej Bielecki pomimo tylko piątego miejsca był zadowolony z wyniku chociaż nie do końca. Może pierwsze i drugie miejsce było poza zasięgiem ale trzecie było całkiem realne bo drużyny Tęczy i Beniaminka nie były od nas lepszymi zespołami. Na przeszkodzie do lepszej lokaty stanęła kontuzja bramkarki i nieskuteczność naszych napastniczek. W sumie trochę jeszcze naszym młodym dziewczynom brakuje do najlepszych ale nie ma się czego wstydzić. Wszystkie zasłużyły na pochwałę.