Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze

SPIS LUDNOŚCI 2021

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

08-10-2021

Karnieszewiczanie jadą do Zielonej Góry

KS Darz Bór Karnieszewice

            Po zwycięskim początku nowego sezonu drużyny i udanym indywidualnym występie w pierwszym, w bieżącym sezonie, turnieju Grand Prix Polski seniorów – Marcina Woskowicza, tenisiści stołowi KS Darz Bór Karnieszewice, jadą do Zielonej Góry, na mecz z rezerwami miejscowego spadkowicza z Lotto Superligi – ZKS Palmiarnia Zielona Góra.

            Uskrzydleni zwycięstwem z rezerwami występującego w Lotto Superlidze KS AZS AWFiS Balta Gdańsk 6:4 i miejscem Marcina Woskowicza w najlepszej szesnastce w Polsce, karnieszewiczanie, jadą po kolejne punkty w I lidze tenisa stołowego, w grupie północnej!

            Sobotni – 9 października 2021 r., o godz. 15.oo – rywale naszego zespołu, mają za sobą już trzy spotkania, z tego dwa – wyjazdowe – rozegrane awansem. Przegrali w nich kolejno z: ZKS Palmiarnia Zielna Góra I (1:9), Kamix ATS Małe Trójmiasto Rumia 4:6 i KS Dekorglass Działdowo II 2:8.

            ZKS Palmiarnia Zielona Góra II, ma ujemny bilans bezpośrednich spotkań z karnieszewiczaninami. Dwa przegrane mecze: 2:8 – 19 grudnia 2020 r., na wyjeździe i 2:8 – 24 kwietnia 2021 r., u siebie, to rezultaty naszych sobotnich rywali z nami, w pojedynkach na poziomie I ligi.

            Dla podopiecznych Prezesa KS Darz Bór Karnieszewice – Zbigniewa Kuszlewicza, punktowali:

- Marcin Marchlewski i Marcin Woskowicz – po 2,5 oraz Michał Krzyżanowski i Bartosz Szarmach – po 1, 5 pkt. (pierwszym meczu),

- Michał Krzyżanowski i Bartosz Szarmach – po 2,5 oraz Marcin Marchlewski i Marcin Woskowicz – po 1,5 pkt. (w drugim meczu).

Gwoli ścisłości, dodajmy, że w pierwszym naszym sezonie w I lidze tenisa stołowego, przegraliśmy dwukrotnie z ówczesnym spadkowiczem z ówczesnej Superligi – ZKS Palmiarnia Zielona Góra:

- 31 sierpnia 2019 r. – był to nasz pierwszy mecz w I lidze – 1:9 (na wyjeździe). Punktował: Bartosz Szarmach!

- 4 lutego 2020 r. – 3:7 (u siebie). Punktowali: Marcin Czerniawski – 1,5, Marcin Marchlewski 1,0 oraz Bartosz Szarmach – 0,5 pkt.

Pełni wiary w zwycięstwo naszych tenisistów stołowych, czekamy na rezultat z Zielonej Góry.

16 października 2021 r., o godz. 16.oo – podejmiemy u siebie KS AZS AWFiS BALTA Gdańsk III.

Tekst i zdjęcie KS Darz Bór Karnieszewice przed wrześniowym meczem z KS AZS AWFiS Balta Gdańsk II w Sianowie- Ryszard Wątroba