Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze | Sianów - Łazy

Mieszkanie plus

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

09-05-2022

Karnieszewiczanie w barażach o LOTTO Superligę

Po nie odbytym meczu z KAMIX-em

Przed rozpoczęciem sezonu 2021/2022, Prezes I-ligowego KS Darz Bór Karnieszewice – Zbigniew Kuszlewicz, powiedział:

- Plany naszego klubu na nowy sezon są bardzo ambitne. W poprzednim liczyliśmy na minimum trzecią lokatę. Zabrakło do tego jednego punktu. Teraz celujemy w jedną z dwóch czołowych lokat, co zapewni nam udział w barażach o awans do Lotto Superligi. Uważam, że zawodnicy są dobrze przygotowani do rozgrywek.

Ta odważna deklaracja prezesa karnieszewickiego klubu, znalazła potwierdzenie 8 maja 2022 r.

Radość z historycznego osiągnięcia – założonego 17 października 2008 r. klubu – zmącili gospodarzom, tenisiści stołowi KAMIX-u ATS Małe Trójmiasto Rumia, którzy nie stawili się na mecz rewanżowy w Sianowie. Nie informując o tym gospodarzy!

Przypomnijmy! Przed meczem z KAMIX-em, KS Darz Bór Karnieszewice, miał o 3 punkty więcej od – trzeciego w tabeli grupy północnej Rajbud-u Gorzovii Gorzów Wielkopolski, który ma do rozegrania mecz z ZKS Palmiarnia Zielona Góra II – i był o punkt od zagwarantowania sobie drugiej lokaty i udziału w barażach o prawo gry w LOTTO Superlidze.

Szanując przybyłych kibiców, gospodarze rozegrali pokazowy mecz: Bartosz i Karol Szarmachowie kontra Marcin Marchlewski i Marcin Woskowicz. Rozegrano cztery gry pojedyncze i jedną deblową. Grano do dwóch wygranych setów. Nad wszystkim czuwał trener i kapitan zespołu – Tomasz Tabor.

- Marcin Marchlewski – Bartosz Szarmach 0:2 (9:11, 7:11),

- Marcin Woskowicz – Karol Szarmach 0:2 (7:11, 11:13),

- Marcin Woskowicz – Bartosz Szarmach 2:1 (12:10, 6:11, 11:9),

- Marcin Marchlewski – Karol Szarmach 2:0 (11:7, 11:7),

- M. Marchlewski/M. Woskowicz – B. Szarmach/K. Szarmach 0:2 (10:12, 9:11).

Po nie odbytym meczu z KAMIX-em, Prezes KS Darz Bór Karnieszewice – Zbigniew Kuszlewicz, napisał:

- Bojowe nastawienie naszych zawodników, nie znalazło przełożenia na mecz, kończący drugą rundę rozgrywek I ligi, grupy północnej. Drużyna z Rumi nie dojechała, wobec czego – wygrywając walkowerem – zajęliśmy 2. miejsce, które otworzyło nam drogę do gier barażowych o wejście do LOTTO Superligi.

Termin baraży nie został jeszcze ustalony, choć wiemy na pewno, że drugi pojedynek z Olesnem zagramy w Sianowie. Będziemy walczyć!!!

15 maja 2022 r., przed karnieszewiczaninami, Półfinał Drużynowego Pucharu Polski w Ostrzeszowie. Oprócz gospodarzy: UKS Piast Poprava Ostrzeszów (II liga) zagrają: Energa Manekin Toruń (LOTTO Superliga), AZS AWFiS Balta Gdańsk (LOTTO Superliga) i KS Darz Bór Karnieszewice (I liga, grupa północna).

Życzymy udanego występu.

Baraże o LOTTO Superligę zagramy w drugiej połowie maja 2022 r. Rywalem KS Darz Bór Karnieszewice będzie zwycięzca I ligi, grupy południowej – Villa Verde Olesno. Lider grupy „karnieszewickiej”: ZKS Palmiarnia Zielona Góra I, zagra z kolei z drugim w tabeli I ligi, grupy południowej – KTS Gliwice.

Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcie po nie odbytym meczu z KAMIX-em – Ewa Tabor