Unia Europejska
Pomorski Szlak Jakubowy
04-12-2018

KKP CHEŁMŻA WYGRYWA W SIANOWIE

   W Sianowie w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 rozegrany został III Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej Kobiet o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski.

Turniej rozpoczął się ceremonią otwarcia i hymnem Polski dla podkreślenia tej jakże pięknej rocznicy odzyskania niepodległości Polski po 123 latach zaborów. W zawodach wzięło udział 8 zespołów , które zostały podzielone  na dwie grupy i grano każdy z każdym. W grupie A zwyciężyła drużyna Lwa Lębork ( trener Andrzej Kurzydło) wygrywając wszystkie mecze eliminacyjne  9 pkt. i 9-1 br. Drugie miejsce zajął pierwszy zespół Victorii SP 2 Sianów ( trener Jędrzej Bielecki) 4 pkt.i 8-6 br. awansując do półfinału lepszą różnicą bramek. Trzecie miejsce przypadło zespołowi Hanzy Elbląg ( trener Grzegorz Szczucki) 4 pkt.i 2-4 br. Czwarte miejsce zajęła drużyna Stali Jezierzyce ( Wiesław Perkowski) 0 pkt.i 0-8 br.W grupie B pierwsze miejsce przypadło ekipie Błękitnych Stargard ( trener Mariusz Sikorski) 7 pkt. i 11-1 br., drugie miejsce zajął zespół z Chełmży (trener Tomasz Urbański) 7 pkt. i 6-1 br.

Na trzecim miejscu uplasowała się druga drużyna Victorii SP2 ( trener Jędrzej Bielecki 3 pkt. i 6-9 br. a na czwartym Mustang Korzystno (trener Natalia Kulawińska) 0 pkt. i 1-13 br. Po rozegraniu meczów eliminacyjnych grano o miejsca. Pierwszy półfinał na swoją korzyść rozstrzygnęła KKP Chełmża wygrywając 2:1 karnymi z Lwem Lębork ( w meczu było 0:0). W drugim półfinale po bardzo ciekawym meczu również padł remis 4:4 a do finału awansowała Victoria SP2 Sianów , która wygrała 1:0 po karnym Malwiny Grzelak z Błękitnymi Stargard. W meczu tym sianowianki prowadziły już 3:0 i łatwo roztrwoniły dużą przewagę. Na szczęście lepsze okazały się w karnych i to one awansowały do finału. W meczu o trzecie miejsce załamane trochę brakiem awansu do finału Lwice  z Lęborka przegrały 0:1 z Błękitnymi Stargard. W wielkim finale zagrały KKP Chełmża i UKS Victoria SP2 Sianów. Po bardzo emocjonującym meczu padł remis 0:0 i dopiero rzuty karne wyłoniły zwyciężczynie zawodów a zadecydowała o tym tylko jedna bramka. Tak więc najlepszym okazał się zespół z Chełmży. W zwycięskim  zespole Chełmży zagrały: Oliwia Ossowska, Wiktoria Rąbalska,Adrianna Lipowska,Julia Krężel,Lena Sadowska, Joanna Bonewicz,Aleksandra Domieracka,Marta Wiśniewska,Małgorzata Piwońska,Aleksandra Gaweł.W zespole Victorii SP2 wystapiły: Oktawia Kaszewska,Wiktoria Robakowska,Dagmara Petrus,Wiktoria Kaszyńska,Malwina Grzelak,Marta Fil,Julia Zawadzka.

Współorganizatorami turnieju byli: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego , UKS Victoria SP2 Sianów , Szkoła Podstawowa nr 2 w Sianowie i to oni wraz ze sponsorami turnieju : Polskim Związkiem Piłki Nożnej , Urzędem Gminy i Miasta Sianów, Starostwem Powiatu Koszalińskiego, Nadleśnictwem Karnieszewice, KOZPN Koszalin ufundowali piękne nagrody, które otrzymały zespoły , zawodniczki i trenerzy. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została Lena Sadowska z Chełmży , królową strzelczyń z 6 br. Malwina Grzelak z Victorii SP 2 a miano najlepszej bramkarki przypadło Natalii Słoniewskiej ze Stali Jezierzyce. Wyróżniono też dodatkowo po jednej zawodniczce z każdego zespołu. Z Chełmży Oliwię Ossowską, z Sianowa I Martę Fil, ze Stargardu Wiktorię Radkiewicz, z Elbląga Justynę Czerwińską , z Jezierzyc Małgorzatę Bogacką, z Sianowa II Oliwię Żywanowską i Mustanga Korzystno Natalię Kulawińską. Dodatkową nagrodę otrzymał trener zwycięskiej ekipy Chełmży Tomasz Urbański.Sędzią głównym zawodów był Ireneusz Zubkowicz.

W organizacji turnieju szczególnie się wyróżnili:Jacenty Życiński, Artur Studziński, Justyna Maśnik, Cezary Kurczyński oraz Prezes UKS Victoria SP2 Sianów Jędrzej Bielecki. Nie zabrakło też poczęstunku dla zespołów a czuwała nad tym niezawodna Monika Żywanowska. Zawody ze strony  KOZPN Koszalin obserwował Mirosław Skórka.Trener Jędrzej Bielecki podsumowując turniej szczególnie podziękował wszystkim ekipom za przyjazd zwłaszcza, że w tym dniu na drogach panowała gołoledź i ich przyjazd był bardzo zagrożony. Zawody były bardzo ciekawe i stały na bardzo dobrym poziomie dzięki temu, że we wszystkich ekipach było wiele bardzo dobrych zawodniczek. Szkoda, że nie wygraliśmy ale drugie miejsce w turnieju jest też bardzo dobrym rezultatem. Dziewczyny na pewno nie zawiodły.
TABELA KOŃCOWA TURNIEJU
1 MIEJSCE KKP CHEŁMŻA
2.UKS VICTORIA SP 2 I SIANÓW
3.KKP BŁĘKITNI STARGARD
4.MKS LEW LĘBORK
5.HANZA ELBLĄG
6.KS STAL JEZIERZYCE
7.UKS VICTORIA SP2 II SIANÓW
8. KS MUSTANG KORZYSTNO