Unia Europejska

Odpady komunalne

31-01-2019

Kraina śpiochów

Wczoraj na deskach Kina Zorza w Sianowie odbył się najnowszy spektakl Bałtyckiego Teatru Dramatycznego pt. „Kraina Śpiochów”.  Sztuka była zadedykowana wszystkim dzieciom z naszej gminy, odbywającym ferie zimowe, a udział był bezpłatny.

Przepiękna scenografia przeniosła  widzów do Krainy Śpiochów, gdzie długi i  smaczny sen, był bardzo ważny dla Króla Śpiochów i jego poddanych. Salwami śmiechu i gromkimi brawami, dzieci reagowały na zabawne, ale i pouczające perypetie władcy, który wyruszył na ekspedycje, aby ratować spokojny sen. Bajka przepięknie zagrana, w reżyserii Wojciecha Rogowskiego wzbudziła wiele emocji. Aktorzy w oryginalnych kostiumach zachwycili publiczność, nie tylko grą aktorską, ale też wykonaniem wpadającymi w ucho piosenek.  

Dziękujemy wspaniałej obsadzie BDT w Koszalinie za niesamowite wrażenia artystyczne, za czas beztroski, fantazji i magii oraz wszystkim licznie przybyłym mieszkańcom, którzy postanowili wyjść z domu i wspólnie uczestniczyć w wydarzeniu kulturalnym.

Widowisko dofinansowane ze środków „Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018” realizowane w ramach projektu "Niepodległa to MY" przez Klub Rodziny w Sianowie w partnerstwie z Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Sianowie.

Foto: Waldemar Kosowski

Tekst: Katarzyna Grudzień-Kuśka