Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze | Sianów - Łazy

Mieszkanie plus

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

15-09-2022

Mamy przedstawiciela w 4. rundzie PP ZZPN

Mamy przedstawiciela w 4 rundzie PP ZZPN

Za nami pucharowa – i nie tylko – piłkarska środa. Uczestniczące w niej nasze piłkarskie zespoły, przysporzyły nam sporo emocji.

Na przysłowiową „szóstkę” spisali się seniorzy sianowskiej Victorii, którzy w 3. rundzie Pucharu Polski Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, grupy Koszalin, pokonali 16. zespół Klasy Okręgowej ZZPN, gr. 1 – Płomień Myślino 6:0 (1:0). 

Występujący w tej samej klasie rozgrywkowej – ale w gr. 3 – sianowianie nie pozostawili gościom żadnych złudzeń. Na pół tuzina bramek złożyły się gole: Adriana Gołuchowskiego – 2, Adama Ławro, Michała Rokickiego, Michała Saganowskiego i samobramka piłkarza zespołu gości – po dośrodkowaniu T. Majerczaka.

Podopieczni trenera Marcina Lisztwana i kierownika Jerzego Piątka, awansowali zatem do 4. rundy PP ZZPN, grupy Koszalin. Gratulujemy!

Victoria: Piotr Koza – Konrad Wagner, Daniel Wotawa, Jakub Szpak (46. Wojciech Drejski), Eryk Pomarański, Tobiasz Zacharewicz (46. Kacper Szczepaniuk), Michał Rokicki (46.  Mateusz Czyżyk), Tomasz Majerczak (72. Damian Rybisz), Robert Maj (46. Krystian Jegliński), Adrian Gołuchowski i Michał Saganowski (60. Adam Ławro). W rezerwie pozostawał Sergiusz Błoniewski.

Poproszony o komentarz trener gospodarzy M. Lisztwan, napisał:

- Od początku meczu przeważaliśmy i kontrolowaliśmy jego przebieg. Prowadziliśmy grę i stwarzaliśmy sobie sytuacje strzeleckie.

Liczyliśmy na awans do kolejnej rundy i zrealizowaliśmy cel, zdobywając przy tym kilka bramek. To dla nas dobre przetarcie przed sobotnim meczem ligowym z Zawiszą Grzmiąca, które jest dla nas priorytetem w tym tygodniu.

Drugi nasz przedstawiciel w 3. rundzie PP ZZPN – i zarazem w Klasie Okręgowej ZZPN, gr. 3. – KS Sieciemin, grał w Polanowie z miejscowym Gryfem. Siecieminianie byli bliscy awansu do 4. rundy.

Podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka, jego asystenta Wojciecha Śniadeckiego i kierownika Józefa Hryckowiana, odpadli z dalszych gier dopiero po rzutach karnych. W regulaminowym czasie gry było 2:2. Do przerwy prowadzili gospodarze 1:0. Bramki dla gości strzelili: Adam Nader i Marcin Rogala.

KS Sieciemin: Łukasz Szmajdziak – Radosław Kruk, Liwiusz Dobrzyński, Adam Nader, Marcel Hryckowian (46. Michał Rokitka), Łukasz Cygan, Marcin Rogala, Krystian Kruk, Grzegorz Zabłocki (55. Kamil Zbylut), Przemysław Popławski (46. Damian Kowalski) i Kacper Kotłowski.

Poproszony o komentarz – grający trener zespołu – Ł. Szmajdziak napisał:

- Do meczu przystąpiliśmy w mocno zmienionym składzie. Szansę gry otrzymali zawodnicy, którzy w meczach ligowych grają mniej od pozostałych zawodników.

Spotkanie miało wyrównany przebieg. Wynik remisowy uważam za sprawiedliwy. Niestety, ale przegrywamy po rzutach karnych. Nie wykorzystaliśmy żadnej z czterech wykonywanych jedenastek! Zespół z Polanowa nie strzelił tylko jednego rzutu karnego (obrona bramkarza) i zwycięstwo Gryfa stało się faktem.

Ligowy rewanż – w połowie października – również w Polanowie! Życzymy powodzenia.

14 września 2022 r. – po porażce w pierwszej kolejce spotkań – swój drugi mecz, rozegrali Mistrzowie Pomorskiej Ligi Oldbojów – oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów.

Na trudnym terenie w Kretominie, podopieczni przedstawiciela stowarzyszenia i zarazem kierownika – Krzysztofa Gorta – zremisowali z miejscowym Zrywem 3:3, przegrywając do przerwy 1:2. Dodać jednak trzeba, że sianowianie stracili gola w końcówce spotkania, prowadząc 3:2!

Wszystkie trzy bramki dla przyjezdnych strzelił Krzysztof Miętek, który po udanym Turnieju Eliminacyjnym Mistrzostw Polski Oldbojów w Jarocinie, pojedzie w połowie października, na turniej finałowy, podczas którego zostanie wyłoniony Mistrz Polski Oldbojów. W rozgrywkach wojewódzkich i międzywojewódzkich mogą uczestniczyć zawodnicy z rocznika 1980 i starsi – stale zamieszkujący na terenie danego Wojewódzkiego Związku Piłki Nożnej.

Jeszcze raz gratulujemy Krzysztofowi awansu do turnieju finałowego i bramek strzelonych w Płotach (jednej) i Jarocinie (dwóch)!

 Stowarzyszenie Victoria Sianów: Zbigniew Banasiak (45. Arkadiusz Borak) – Łukasz Berkowski, Maciej Berlicki, Łukasz Chotkowski, Rafał Gotowała, Piotr Kierzek, Krzysztof Miętek, Piotr Motyl, Łukasz Podsiadło, Krzysztof Powałka, Krzysztof Rzeszutek, Tomasz Skupiński, Bartłomiej Suchorski, Janusz Szawurski, Tomasz Tesmer, Robert Urban, Marek Walker, Wojciech Ziemkiewicz i Paweł Zinger.

W najbliższy weekend – 17/18 września 2022 r. – nasze zespoły, grać będą:

- młodzicy: Victoria Sianów: 16 września 2022 r., o godz. 17.3o – Młodzik Koszalin, gr. 8 – u siebie – z Rozwojem Koszalin,

- KO ZZPN, gr. 3: Victoria Sianów:  17 września 2022 r., o godz. 11.oo – u siebie – z Zawiszą Grzmiąca,

- III liga kobiet: UKS Victoria SP 2 Sianów: 17 września 2022 r., o godz. 14.oo – u siebie – z Victorią Niemcz Osielsko,

- juniorzy: Victoria Sianów: 17 września 2022 r., o godz. 15.oo - II klasa juniorów Koszalin, gr. 5 – na wyjeździe – z Santosem Kłębowiec,

- I liga PLO: oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów: 17 września 2022 r., o godz. 16.3o – na wyjeździe – z Olimpem Złocieniec,

- młodziczki: UKS Victoria SP 2: 18 września 2022 r., o godz. 11.oo – Młodzik Koszalin, gr. 8 – na wyjeździe – z młodzikami Wiekowianki Wiekowo,

- A Klasa, gr. 7: KS SKIBNO: 18 września 2022 r., o godz. 14.oo – na wyjeździe – z LZS Kowalewice,

- KO ZZPN, gr. 3: KS Sieciemin: 18 września 2022 r., o godz. 17.oo – na wyjeździe – z Wiekowianką Wiekowo,

Tekst: Ryszard Wątroba, zdjęcia z meczu PP Victorii Sianów z Płomieniem Myślino – Aleksandra Rutkowska