Cittaslow
Unia Europejska

Odpady komunalne

SPIS LUDNOŚCI 2021

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

25-11-2020

Michał Krzyżanowski o włos od awansu do turnieju głównego!

Michał Krzyżanowski

            Polski Związek Tenisa Stołowego oraz Mazowiecki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego, byli organizatorami Grand Prix Polski Seniorów w tenisie stołowym. Zawody zostały rozegrane w dniach 20-22 listopada 2020 r., w Nowym Dworze Mazowieckim, w hali sportowej miejscowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

            W Grand Prix Polski Seniorów – po raz pierwszy w historii – Gminę i Miasto Sianów, reprezentowało dwóch tenisistów stołowych! Byli to zawodnicy I-ligowego Klubu Sportowego Darz Bór Karnieszewice: Michał Krzyżanowski i Marcin Woskowicz. Pierwszy z nich zagrał z tak zwanego limitu. Drugi wywalczył sobie awans, zwyciężając w rozegranym niedawno w Sianowie – pierwszym w sezonie 2020/21 – Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Seniorów.

            Michał Krzyżanowski (nr 13 na liście startowej) w fazie grupowej – było osiem, pięcioosobowych grup – zajął trzecie miejsce, z taką samą ilością punktów, co zdobywcy pierwszej i drugiej pozycji.

            Tenisista stołowy Darz Boru Karnieszewice, przegrał jedynie z Szymonem Malickim (KS AZS AWFiS Gdańsk) 1:3. Pokonał natomiast: Marcina Kusińskiego (BISTS Bielsko-Biała) 3:2, Jakuba Sagana (Lewart AGS Lubartów) 3:1 i Igora Misztala (Gorzovia Gorzów Wielkopolski) 3:2.

            O awansie do turnieju głównego – premiowanych było dwóch pierwszych w grupie – zadecydował bilans setów. Rywalizację w grupie 4., wygrał Szymon Malicki 7 pkt, 11-6 w setach, przed Igorem Misztalem 7 pkt, 11-7, Michałem Krzyżanowskim 7 pkt, 10-8, Marcinem Kusińskim 5 pkt, 5-10 i Jakubem Saganem 4 pkt, 6-12.

            Michałowi Krzyżanowskiemu, któremu serdecznie gratulujemy występu w Nowym Dworze Mazowieckim, przyszło zatem zagrać w tak zwanym turnieju pocieszenia. W nim uległ Maksymilianowi Miastkowskiemu (Ostródzianka Ostróda) 0:3, kończąc Grand Prix Polski, na miejscach 21-24.

            Marcin Woskowicz (nr 34 na liście startowej), grający w grupie 1, zajął czwarte miejsce.

            Tenisista stołowy Darz Boru Karnieszewice, wygrał z Krzysztofem Szulcem (MKS Jedynka Łódź) 3:0. Przegrał natomiast z: Konradem Kulpą (Energa KTS Toruń) 0:3, Filipem Szymańskim (TTS Polonia Bytom) 0:3 i Sławomirem Doszem (Gorzovia Gorzów Wielkopolski) 2:3.

            W turnieju pocieszenia Marcin Woskowicz, któremu gratulujemy awansu do Grand Prix Polski, przegrał z Jarosławem Tomickim (KTS Gliwice) 1:3. Zakończył udział w imprezie na miejscach 29-32.

            Zadowolony z postawy swoich zawodników – Prezes KS Darz Bór Karnieszewice – Zbigniew Kuszlewicz, napisał:

            - Już w tę sobotę gramy mecz I ligi z Toruniem. Mecz, który może poprawić naszą lokatę. Natomiast niedzielny mecz z Mogilnem, doprowadzi do wyrównania ilości rozegranych pojedynków z innymi klubami. Przy obu wygranych, mamy szansę na lokatę w pierwszej trójce.  

            Przypominamy. Karnieszewiczanie zagrają u siebie, 28 i 29 listopada 2020 r. Odpowiednio: z ENERGĄ MANEKINEM Toruń II i KS POGOŃ Mogilno. Pierwszy mecz o godz. 16.oo, drugi – o godz. 14.oo. Oba w Hali Sportowo-Widowiskowej przy SP Nr 2 w Sianowie.

            Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcie Michała Krzyżanowskiego, z wrześniowego meczu z Morlinami Ostróda II w Sianowie – Waldemar Kosowski