Pomorski Szlak Jakubowy
18-10-2016

O bezpieczeństwie dzieci w Szczeglinie i Dąbrowie


Od początku  nowego  roku szkolnego  Straż  Miejska w Sianowie prowadzi  cykl  zajęć  edukacyjnych  pod hasłem  „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. W ramach tych działań, w połowie października strażnicy miejscy wspólnie z „komisarzem Wojtkiem”   spotkali się z dziećmi nauczania początkowego oraz oddziałami przedszkolnymi   szkół w  Szczeglinie  oraz w Dąbrowie. Spotkania miały na celu zapoznanie oraz przypomnienie dzieciom zasad bezpiecznego poruszania się w trakcie drogi do szkoły. W toku zajęć strażnicy miejscy omawiali z dziećmi  podstawowe  reguły bezpieczeństwa  oraz  te  znaki drogowe, które powinni znać i przestrzegać.  
W trakcie spotkania wręczyliśmy  najmłodszym elementy odblaskowe, które mają ważne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa I które  ochoczo zostały przymocowane do plecaków oraz tornistrów. 
Odblaski mają na celu poprawę bezpieczeństwa  dzieci w okresie jesienno-zimowym, zwłaszcza podczas złej widoczności spowodowanej szybko zapadającym w tym okresie zmrokiem i pojawiającą się niekorzystną aurą.
Była  to kolejna wizyta  strażników w szkołach. Poza wiedzą  o bezpieczeństwie  dostarczyła dzieciom wiele uśmiechu i  atrakcji.