Cittaslow
Unia Europejska

Odpady komunalne

SPIS LUDNOŚCI 2021

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

22-12-2020

Piłkarska jesień 2020 r. za nimi!

zdjęcie piłkarzy Stowarzyszenia Victoria Sianów przed meczem z Iskrą Białogard w Sianowie

Jako pierwsi piłkarską jesień 2020 r., zakończyli ci, którzy rozpoczęli ją najpóźniej. 5 września 2020 r., zadebiutowali w I Klasie Juniorów Młodszych ZZPN/Oddział Koszalin, by po siedmiu kolejkach rozgrywek, 17 października 2020 r. ją zakończyć.

Komentując rundę drużyny juniorów młodszych sianowskiej Victorii, jej trener Wiktor Piątek, napisał:

- Naszym celem w tej rundzie było ogranie indywidualne zawodników i zgranie drużyny. Drużyny, która prawie w całości złożona jest z zawodników, którzy do startu ligi nie mieli styczności z piłką 11-osobową, a większość z nich, nigdy nie trenowała w żadnym klubie! Na siedem gier, zdobyliśmy 7. punktów. Wygraliśmy 2 mecze, zremisowaliśmy 1 i ponieśliśmy 4 porażki, zdobywając przy tym 22 bramki, tracąc 21.

Z podsumowania rundy wynika, że bramki strzelało 11 piłkarzy. Najwięcej: Kacper Nowak (6), Norbert Gutkin (4) i Cezary Filasiak (3).

To, że nie odbędzie się – planowany na 8 listopada 2020 r. – mecz KS Sieciemin z Olimpic-Mieszko Warszkowo, gospodarze wiedzieli kilka dni wcześniej. 9 listopada 2020 r., kierownik, grającego w Klasie A, w grupie 8. ZZPN/Oddział Koszalin, KS Sieciemin – Józef Hryckowian, otrzymał informację, że mecz odbędzie się 14 lub 15 listopada 2020 r. Ostatecznie, spotkanie podopiecznych trenera Łukasza Szmajdziaka, czasowo zastępującego go trenera Leszka Rogali i J. Hryckowiana, zostało jednak przełożone na 2021 r.

Na dziewięć gier, siecieminianie zdobyli 16. punktów i zajmują siódme miejsce w tabeli, mając jedno spotkanie rozegrane mniej. Wygrali 5 spotkań, zremisowali 1 i przegrali 3, zdobywając przy tym 34 bramki, tracąc 14.

Z podsumowania rundy wynika, że bramki strzelało 12 piłkarzy. Najwięcej: Jacek Janczyszyn (7), Tomasz Jarkiewicz (5), Łukasz Cygan (4) i Karol Pudzik (4).

Tego samego dnia – 8 listopada 2020 r. – grający w tej samej klasie i grupie rozgrywkowej – KS SKIBNO, nie doczekał się przyjazdu Błękitnych Tychowo. Podopieczni trenera Wiktora Piątka i kierownika Krzysztofa Karwata, zakończyli rundę jesienną na drugim miejscu. Mają trzy punkty straty do prowadzącego w tabeli Wrzosu Wrześnica. Do walki o awans do Klasy Okręgowej, włączy się zapewne także, mający o jedno spotkanie rozegrane mniej Olimpic-Mieszko Warszkowo.

Na dziesięć gier, skibnianie zdobyli 22. punkty i zajmują drugie miejsce w tabeli. Wygrali 7 spotkań, zremisowali 1 i przegrali 2, zdobywając przy tym 36 bramek, tracąc 7.

Z podsumowania rundy wynika, że bramki strzelało 12 piłkarzy. Najwięcej: Mateusz Rymarkiewicz (14) i Marcin Woźniak (7).

Niepokonani piłkarze Stowarzyszenia Victoria Sianów, podopieczni trenera Krzysztofa Gorta, przypieczętowali tytuł mistrza jesieni – XXX jubileuszowej – edycji I ligi Pomorskiej Ligi Oldbojów, zwycięstwem nad Oldbojami Iskry Białogard.

Mecz z białogardzianinami, miał się odbyć 17 października 2020 r. Został przełożony na 7 listopada, z powodu śmierci Waldemara Serafina, zawodnika i Prezesa KS Oldboje Iskra Białogard. Ponieważ 4 listopada 2020 r., zmarł były Prezes KS Victoria Sianów – Karol Banaśkiewicz, spotkanie rozpoczęło się symboliczną minutą ciszy, poświęconą Obu zmarłym Prezesom.

Na jedenaście gier, piłkarze Stowarzyszenia Victoria Sianów zdobyli 31. punktów i zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Wygrali 10 spotkań i zremisowali 1, zdobywając przy tym 52 bramki, tracąc 18.

Z podsumowania rundy wynika, że bramki strzelało 11 piłkarzy. Najwięcej: Krzysztof Miętek (14), Rafał Gotowała (12), Łukasz Berkowski (6) i Piotr Kierzek (6).

Jednym punktem – zdobytym na wyjeździe – zakończyli rundę jesienną seniorzy Victorii.

Podopieczni trenera Tomasza Nowaka i kierownika Jerzego Piątka, 21 listopada 2020 r., podejmowani byli w Mielnie przez sąsiada w tabeli, miejscowego Saturna. Występujący w grupie 3. Klasy Okręgowej ZZPN/Oddział Koszalin, sianowianie, zagrali na remis.

Na siedemnaście gier, piłkarze Victorii Sianów zdobyli 18. punktów i zajmują jedenaste miejsce w tabeli. Wygrali 5 spotkań, zremisowali 3 i przegrali 9, zdobywając przy tym 32 bramki, tracąc 37.

Z podsumowania rundy wynika, że bramki strzelało 10 piłkarzy. Najwięcej: Michał Saganowski (9), Dominik Surówka (6) i Krystian Jegliński (4).

Mecz III-ligowego UKS Victoria SP 2 Sianów z Błękitnymi Stargard, nie odbył się w zaplanowanym terminie. Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, podjął decyzję o jego odwołaniu w związku ze stwierdzeniem przypadku CoVID-19 u zawodniczki Błękitnych. Ustalono, że zaległy mecz musi być rozegrany jeszcze w 2020 r.

Podopieczne trenerów: Jędrzeja Bieleckiego i Klaudii Majerczak oraz kierownika Jacentego Życińskiego, rozegrały go trzy tygodnie później, 28 listopada 2020 r. Zwycięstwem poprawiły sobie humory po porażce tydzień wcześniej z liderem tabeli Marcusem Gdynia.

Na jedenaście gier, piłkarki UKS Victoria SP 2 Sianów zdobyły 15. punktów i zajmują szóste miejsce w tabeli. Wygrały 5 spotkań i przegrały 6, zdobywając przy tym 25 bramek, tracąc 49.

Z podsumowania rundy wynika, że bramki strzelało 6 piłkarek. Najwięcej: Malwina Grzelak (13), Marta Fil (4) i Klaudia Majerczak (4).

Nieco ponad trzy miesiące trwały – piłkarskie – zmagania drużyny juniorów starszych sianowskiej Victorii. Rozpoczęta 22 sierpnia 2020 r., meczem z Gwardią Koszalin runda, zakończyła się 2 grudnia 2020 r., przełożonym z 15 listopada, spotkaniem ze Spartą Gryfice.

Bezkompromisowo grający, podopieczni trenera Krystiana Murala, nie zanotowali w niej ani jednego remisu. Dwanaście razy z rzędu przegrali, by na koniec rundy jesiennej, wygrać trzy razy z kolei.

Na piętnaście gier, piłkarze juniorów starszych Victorii Sianów zdobyli 9. punktów i zajmują czternaste miejsce w tabeli. Wygrali 3 spotkania i przegrali 12, zdobywając przy tym 19 bramek, tracąc 65.

Z podsumowania rundy wynika, że bramki strzelało 8 piłkarzy. Najwięcej: Cezary Pająk (6) i Dawid Pawelec (5).

Przed nami turnieje halowe! Listy uczestników zamknięte!

31 stycznia 2021 r., o godz. 14.oo – początek XVIII Wielkoorkiestrowego Halowego Turnieju Piłkarskiego Seniorów. Turnieju juniorów nie będzie.

23 stycznia 2021 r., o godz. 10.oo – początek XV Halowego Turnieju Piłkarskiego Seniorów im. Feliksa Pietraszkiewicza. Będzie to – sianowska – piłkarska inauguracja 2021 r.!

Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcie piłkarzy Stowarzyszenia Victoria Sianów przed meczem z Iskrą Białogard w Sianowie – Waldemar Kosowski