Pomorski Szlak Jakubowy
16-01-2017

PIESKI POTRĄCONE PRZEZ POJAZD

W dniu 16.01.2017 roku o godzinie 10.oo strażnicy miejscy z Sianowa natychmiast zareagowali na widok dwóch psów potrąconych przez pojazd.  Do zdarzenia doszło na ul. Łużyckiej naprzeciwko  siedziby straży. Oba pieski  z połamanymi łapami leżały na jezdni. Strażnicy przenieśli je na chodnik, położyli na materac i powiadomili lekarza weterynarii. Jednocześnie podjęli działania zmierzające do ustalenia właścicieli rannych piesków. Udało się szybko odnaleźć właścicielkę jednego psa. Niestety drugi właściciel jest nadal poszukiwany. Lekarz weterynarii udzielił pomocy obu psiakom.  Jednego z nich zabrał do siebie na dalsze leczenie.    

Chory piesek (na zdjęciu), który czeka na swego Pana to bezrasowy pies  średniego wzrostu, koloru rudego.  Osoby, które na fotografii rozpoznają znalezionego psa  prosimy o jak najszybsze skontaktowanie się ze Referatem Ochrony Środowiska Urzędu Gminy i Miasta w Sianowie pod nr tel. 94 31 86 276 lub ze Strażą Miejską w Sianowie nr tel. 94 317 15 87.

Apelujemy o jak najdalej idącą przezorność i nawet nadmierną zapobiegliwość zmierzającą do uniemożliwienia swoim psiakom ucieczek z terenu posesji. Pamiętajmy o tym, że to na właścicielu ciąży obowiązek opieki nad swoim zwierzęciem a wszelkie nieszczęścia jakie mu się przytrafią są winą tylko i wyłącznie jego Pana.