Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze | Sianów - Łazy

Mieszkanie plus

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

30-09-2022

POŻEGNANIE MALWINY GRZELAK

Porażka Victorii SP2 w Luzino

Smutny to był dzień dla Victorii SP 2 Sianów. Po pierwsze porażka w wyjazdowym meczu ligowym z Wikęd Luzino 1:3, po drugie swój ostatni mecz w Klubie zagrała Malwina Grzelak. Jest to chyba ewenement na skalę światową w piłce kobiecej. Malwina grała w naszym klubie 18 lat!

Była czołową strzelczynią rozgrywek  I , II , III ligi. Trudno policzyć jej wszystkie bramki a na pewno były ich setki. Mogła grać w najlepszych klubach w Polsce lecz ukochanym klubem została na zawsze Victoria SP2 Sianów. W tym dniu fortuna jednak nie sprzyjała drużynie z Sianowa. Na miejsce zbiórki nie przyjechał zamówiony bus i w pośpiesznie organizowany wyjazd do Luzina zawodniczki pojechały prywatnymi samochodami w bardzo okrojonym składzie.

Zabrakło min. Marty Fil, Klaudii Majerczak. Ponadto nie grała bramkarka Maja Malczewska ( złamany palec) oraz sponiewierana i poobijana w meczu Pucharu Polski Kobiet z LFA Szczecin Pola Pasik. Pomimo tylu braków sianowianki dobrze weszły w  mecz i  już  w 4 minucie po uderzeniu Maji Gadomskiej prowadziły 1:0. Ich radość jednak nie była długa ponieważ już w 8 minucie luzinianki strzeliły wyrównującą bramkę na 1:1. Strzelczynią była Natalia Jóskowska. Sianowianki jeszcze nie ochłonęły a straciły w 10 minucie drugą bramkę po uderzeniu Nikoli Kalkowskiej. W 20 minucie mogły doprowadzić do remisu ale dogodnej sytuacji nie wykorzystała Wiktoria Huda. Pomimo usilnych starań obu zespołów pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Wikędu Luzino 2:1. W drugiej połowie toczyła się zacięta walka o zmianę wyniku. Jednak to piłkarki z Luzina były bliższe strzelenia gola. W 51 minucie Malwina Grzelak wybiła piłkę z bramki, a w 63 minucie rzut karny po zagraniu ręką jednej z zawodniczek z Sianowa obroniła sianowska bramkarka Otylia Gawlikowska. W 66 minucie trzecia bramkę a jej autorką była Ewa Barra . W 80 minucie grająca dotychczas w obronie Malwina Grzelak przesunięta została do ataku i nie wiele brakowało jej do strzelenia gola. Do końca meczu oba zespoły walczyły o zmianę rezultatu ale wynik pozostał bez zmian.

Skład Victorii SP2 Sianów: Otylia Gawlikowska, Aleksandra Małolepszy, Eliza Cichoń, Wiktoria Huda, Monika Garbicz, Oliwia Żywanowska, Natalia Bryzek, Maja Gadomska, Malwina Grzelak, Iwona Grub-Malinowska, Dominika Kubsch.

Następne spotkanie Victoria SP2  rozegra 1 października o godz. 13.00 z KKP Chełmża w Sianowie.

Tekst i foto: Jędrzej Bielecki