Pomorski Szlak Jakubowy
09-01-2017

PO RAZ KOLEJNY POSZUKUJEMY WŁAŚCICIELA OWCZARKA

W dniu 05.01.2017 roku w godzinach porannych Straż Miejska w Sianowie otrzymała informację, że obok przystanku autobusowego w Dąbrowie   przebywa przemarznięty pies.  Patrol  natychmiast udał  się na wskazane miejsce i  w śniegu  znalazł skulonego  owczarka niemieckiego, który z uwagi na zimową aurę wymagał niezwłocznej pomocy. Strażnicy rozpytali  mieszkańców Dąbrowy, a  następnie razem ze znalezionym psem   objechali pobliskie miejscowości w poszukiwaniu właściciela owczarka. Niestety, czynności te zostały zakończone niepowodzeniem. Dlatego zwierzę  trafiło do schroniska w Koszalinie.

Odnaleziony  pies  to owczarek niemiecki, łagodny i dobrze ułożony, w wieku ok. 6 lat. Pies  ten w chwili znalezienia nie miał obroży,  natomiast chętnie wsiadł  do  samochodu.

Osoby, które na załączonych fotografiach rozpoznają znalezionego psa  prosimy o jak najszybsze skontaktowanie się ze Referatem Ochrony Środowiska Urzędu Gminy i Miasta w Sianowie pod nr tel. 94 31 86 276 lub ze Strażą Miejską  w Sianowie nr tel. 94 317 15 87.