Pomorski Szlak Jakubowy
22-08-2017

Porażka na otwarcie nowego sezonu!

            W inauguracyjnej kolejce Koszalińskiej Klasy Okręgowej - sezonu 2017/2018 – przyszło spotkać się zespołom, które wróciły do niej po kilkutygodniowej przerwie!

            19 sierpnia 2017 r.  - w Mielnie - doszło bowiem do spotkania miejscowego Saturna z sianowską Victorią. Oba zespoły wróciły do gry w KKO, tylko dlatego, że Sad Chwiram i Drawa Drawsko Pomorskie, zrezygnowały z gry w tej klasie rozgrywkowej!

            Sianowianie, prowadzeni przez Krzysztofa Borzyszkowskiego (trener) i Jerzego Piątka (kierownik), nie sprostali Saturnowi, przegrywając 0:2 (0:0). Ostatni kwadrans meczu,  przyjezdni grali w 10-osobowym składzie, bowiem po drugiej żółtej kartce, plac gry przyszło opuścić Fiodorowi Drewniakowi.

            Victoria: Arkadiusz Borak – Kacper Szczepaniuk, Daniel Zamerski, Fiodor Drewniak, Tomasz Nowak, Michał Rokicki, Konrad Wagner (84. Michał Obławski), Marcin Bogdan, Krzysztof Kulesza (58. Michał Kierzek), Wojciech Drejski (80. Tomasz Matysiak) i Bartłomiej Mural (60. Adam Tarunt). Do dyspozycji trenera byli ponadto: Paweł Ludwinowicz i Jacek Żuchowski.

            26 sierpnia 2017 r. – w Sianowie – seniorzy Victorii, zagrają z rezerwami III-ligowej Kotwicy Kołobrzeg. Kotwica II Kołobrzeg to beniaminek Koszalińskiej Klasy Okręgowej!

            W miniony weekend odbył się towarzyski pojedynek Oldbojów Victorii z A-klasowym KS SKIBNO.

            W rozegranym 20 sierpnia 2017 r. spotkaniu – na Stadionie Miejskim w Sianowie – zwyciężyli sianowianie 10:4 (4:3). Bramki strzelili: Piotr Kierzek, Marek Łuczak i Krzysztof Miętek – po 2 oraz Sebastian Kulesza, Piotr Motyl, Jarosław Skrzypkowski i Tomasz Tesmer – dla zwycięzców, natomiast: Łukasz Zawada – 2 oraz Waldemar Puzio i Mateusz Rymarkiewicz – dla pokonanych.

            W najbliższą środę – 23 sierpnia 2017 r., o godz. 19 3o – Oldboje Victorii zagrają kolejny sparing. Na obiekcie ZOS Bałtyk Koszalin, ich rywalem będą oldboje TKKF Strażak Koszalin. Zespół z Koszalina gra na zapleczu Pomorskiej Ligi Oldbojów. Sianowianie to aktualny wicemistrz tej ligi.

            W niedzielę – 27 sierpnia 2017 r., o godz. 16.oo – do gry, na początek pucharowej, przystąpią piłkarze KS Sieciemin. W Tychowie czeka ich mecz I rundy Pucharu Polski edycji KOZPN z miejscowym A-klasowym Głazem!

            Tekst i zdjęcie Victorii przed meczem z Saturnem w Mielnie – Ryszard Wątroba