Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze | Sianów - Łazy

Mieszkanie plus

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

08-03-2023

Program edukacyjny " W Służbie Prawu " w sianowskiej szkole.

Program edukacyjny " W Służbie Prawu " w sianowskiej szkole.

Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Koszalinie ruszyli w mury szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych w powiecie koszalińskim z Ogólnopolskim Programem " W Służbie Prawu ", który ma na celu szeroko rozumianą prewencję zachowań przestępczych u młodzieży poprzez działania edukacyjne. Spotkanie w Szkole Podstawowej nr 1 w Sianowie odbyło się w dniach 06-07.03.2023 r. i nie były to tylko wykłady dotyczące praw i obowiązków uczniów.

W trakcie warsztatów uczniowie mieli okazję dowiedzieć się czym jest prawo karne i jak działa w praktyce, jakie konsekwencje wiążą się z popełnieniem przestępstw, co często występują zaraz po pierwszych przejawach zachowań zdemoralizowanych. Co sprawia, że młody człowiek znajduję się w więzieniu i z czym wiąże się pobyt w izolacji, jak może to destrukcyjnie wpłynąć na psychikę młodego człowieka, a następnie na jego życie.

W trakcie zajęć zostały zaprezentowane środki ochrony oraz środki przymusu bezpośredniego, stosowane w jednostkach penitencjarnych, jednak największą uwagę młodzieży przykuł czworonożny pomocnik  - pies specjalny Szarik, który jest wyszkolony w zakresie wyszukiwania środków odurzających i psychotropowych. Szereg pytań uczniów utwierdził w przekonaniu Funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Koszalinie, ze takie spotkania są ogromnie potrzebne w edukacji młodzieży, a sama prewencja ma większy zasięg działania przy współpracy nauczycieli z jednostkami penitencjarnymi.

Tekst i foto: Areszt Śledczy w Koszalinie