Pomorski Szlak Jakubowy
18-04-2017

Przedświąteczna wygrana Victorii!

            Mecz Victorii Sianów ze Spójnią Świdwin, rozegrany w Wielką Sobotę, na Stadionie Miejskim w Sianowie, był dla miejscowych okazją do rewanżu za porażkę 2:3 (0:2), poniesioną jesienią 2016 r. w Świdwinie!

            Po meczu rozegranym 15 kwietnia 2017 r., wygranym przez podopiecznych Krzysztofa Borzyszkowskiego (trener) i Jerzego Piątka (kierownik) 3:2 (2:1),  można i należy mieć nadzieję, że sianowianie zrobią wszystko, aby uniknąć degradacji z Koszalińskiej Klasy Okręgowej! Spójnia jest już tego niemal pewna!

            Zaczęło się od sytuacji i bramki dla gości (6.). Następnie do głosu doszli gospodarze, którzy odpowiedzieli bramkami Adama Ławro (16., asystował Mateusz Antonow) i Tomasza Nowaka (29., z rzutu wolnego).

            Po przerwie obie drużyny zdobyły po jednej bramce. Na 3:1 strzelił Adam Ławro (49., asystował Wojciech Drejski). Goście odpowiedzieli w 88. minucie.

            Victoria: Arkadiusz Borak – Jacek Żuchowski (60. Adam Gorgoń), Fiodor Drewniak, Tomasz Nowak, Robert Urban (46. Tomasz Matysiak), Krystian Jegliński, Miłosz Majcher (61. Grzegorz Duda), Marcin Bogdan, Mateusz Antonow, Adam Ławro i Wojciech Drejski (73. Kamil Gutkin). W rezerwie pozostawali: Łukasz Berkowski, Krzysztof Kulesza i Zbigniew Sobura.

            W sobotę – 22 kwietnia 2017 r.  – do gry o ligowe punkty, włączą się  Oldboje Victorii. Beniaminek I ligi Pomorskiej Ligi Oldbojów, wyjeżdża do Radowa Małego. Przeciwnikiem podopiecznych Krzysztofa Gorta (trener i kierownik), będzie miejscowa Radowia, z którą sianowianie wygrali jesienią 4:1 (3:1), po bramkach: Krzysztofa Miętka – 3 i Rafała Gotowały. Początek meczu o godz. 17.3o.

            Pozostałe cztery nasze zespoły, grać będą w niedzielę – 23 kwietnia 2017 r.

            Najwcześniej, bo o godz. 11.oo, rozpocznie się mecz III ligi piłki nożnej kobiet: Fala Międzyzdroje – UKS Victoria SP 2 Sianów. Prowadzące w tabeli gospodynie, które mają cztery punkty więcej od przyjezdnych, wygrały jesienią w Sianowie 3:2 (1:0). Bramki dla podopiecznych Jędrzeja Bieleckiego (I trener), Mariana Kuny (II trener) i Jacentego Życińskiego (kierownik), strzeliła Malwina Grzelak.

            Godzinę później, rozpoczną się mecze w Skibnie i Łętowie.

            W Skibnie – miejscowy A-klasowy KS SKIBNO - podejmie Olumpic Mieszko Warszkowo, z którym jesienią 2016 r., podopieczni Mariana Kuny (trener) i Krzysztofa Boryczki (kierownik), przegrali 0:8 (0:4).

            W Łętowie – miejscowa A-klasowa Łętowska Dolina – podejmie KS Sieciemin, z którym jesienią 2016 r., przegrała 0:7 (0:2). Bramki dla podopiecznych Leszka Rogali (trener) i Józefa Hryckowiana, strzelili: Grzegorz Zabłocki – 2 oraz Dawid Giergiel, Damian Janczyszyn, Jacek Janczyszyn, Radosław Kruk i Adam Nader.

            Najpóźniej, bo o godz. 16.oo, swój mecz rozpocznie sianowska Victoria. W Karlinie, podejmowana będzie przez - lidera tabeli KKO – miejscowego Sokoła. Jesienią 2016 r. sianowianie – prowadzeni wówczas przez Grzegorza Dudę – przegrali u siebie tylko 0:1 (0:0). Jak będzie w niedzielę – zobaczymy!

            Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcia z meczu ze Spójnią Świdwin w Sianowie – Waldemar Kosowski