Unia Europejska

Odpady komunalne

06-08-2018

PRZYGOTOWANIA VICTORII SP 2 DO ROZGRYWEK II LIGI

         30 lipca piłkarki sianowskiej Victorii SP2 rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu 2018/2019 , w którym będą rywalizować na boiskach II ligi. W minionym sezonie grały w III lidze w grupie zachodniopomorskiej i bez żadnej porażki awansowały szczebel wyżej.  Treningi są prawie codziennie i będą przeplatane meczami kontrolnymi. Pierwszym przeciwnikiem 3 sierpnia  był III ligowy zespół  Junatrans Stare Oborzyska i zakończył się porażką sianowianek. Następny mecz sianowianki zagrają 11 sierpnia o godz.12.00 z I-ligowym KKP Bydgoszcz. Tydzień później bo 18-19 sierpnia  Victoria SP2 Sianów jest organizatorem XX Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Kobiet im. Anny Bocian o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego  i Prezesa ZZPN Szczecin. Zaraz po turnieju sianowianki na tydzień wyjadą na zgrupowanie sportowe do miejscowości Długie koło  Gorzowa Wielkopolskiego. W trakcie obozu jest planowany mecz kontrolny z II ligowym TKKF Stilon . Będzie to najprawdopodobniej ostatni sparing przed startem w rozgrywkach II ligi. Pierwszy mecz w II lidze Victoria SP2 rozegra 1 września w Sianowie o godz.14.00 z KS Lipno Stęszew.

Plan przygotowań wygląda ciekawie . Natomiast nie najlepiej wyglądają sprawy kadrowe, bo skład zamiast ulec wzmocnieniu raczej się pogorszy. Na papierze jesteśmy bardzo mocni nawet na awans po roku do I ligi . Jednak chyba nie będzie tak różowo. Część zawodniczek studiuje , niektóre pracują , inne mają obowiązki rodzicielskie i to dotyczy przede wszystkim dziewczyn z podstawowej jednastki. Sami nie wiemy jak to się ułoży. Utrudnia to bardzo w przygotowaniach do nowego sezonu. Dochodzą jeszcze kontuzje , których się nabawiły Karolina Kawałek grając w szkole z chłopakami i Wiktoria Kaszyńska podczas rozgrywek szkolnych w ramach Gimnazjady SZS. Te sprawy bardzo rzutują na nasze przygotowania i frekwencję na treningach. Dużo dziewczyn pracuje sezonowo nad morzem , chcąc sobie dorobić trochę grosza. Niestety nie mamy środków na stypendia dla nich i jest jak jest. Jedno jest pewne ,że pomimo tych problemów tanio skóry nie sprzedamy w II lidze.

Co prawda do zespołu doszło kilka młodych dziewczyn ale one jeszcze nie reprezentują odpowiedniego poziomu i muszą jeszcze się sporo uczyć. Trenerem pozostaje nadal Jędrzej Bielecki, któremu pomaga Marian Kuna. Nie zmienił się też kierownik drużyny. Pozostaje nim nadal Jacenty Życiński.