Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze | Sianów - Łazy

Mieszkanie plus

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

24-05-2023

Punktowali tylko oldboje Victorii!

Punktowali tylko oldboje Victorii!

Nie udał się ostatni weekend z udziałem naszych piłkarskich zespołów. Na siedem rozegranych spotkań, przegraliśmy sześć! Jedyny punkt ugrali oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów!

19 maja 2023 r. – w piątek – grali juniorzy Victorii. Podopieczni trenera Wiktora Piątka podejmowali juniorów z Kalisza Pomorskiego. Przyjezdna Calisia zrewanżowała się za jesienną porażkę u siebie 1:5 (0:2), zwyciężając w Sianowie 2:1 (1:0). Honorową bramkę dla gospodarzy strzelił Dawid Pawlikowski.

Victoria Sianów: Bartłomiej Czekaj – Patryk Pawlak, Kacper Miętek, Wiktor Wabia, Filip Grześczak, Szymon Żeromski, Cezary Filasiak, Jakub Szpak, Dawid Pawlikowski, Kacper Szcześniak, Bartłomiej Sławiński, Gracjan Polek, Kacper Nowak i Norbert Gutkin.

 Komentując to spotkanie, trener Wiktor Piątek napisał: 

 45 minut. Tyle zagraliśmy poprawnie w tym meczu. Bierna postawa zespołu w pierwszej połowie sprawiła, że do szatni schodziliśmy przegrywając 0:1!

W przerwie stanowcza rozmowa w szatni pobudziła zawodników i druga połowa była bardzo solidna w naszym wykonaniu. Niestety zabrakło piłkarskiego szczęścia w kilku sytuacjach bramkowych. Po wielu atakach, zepchnęliśmy jednak przeciwnika do głębokiej defensywy, co zaskutkowało bramką na 1:1!

Niestety jeden z niewielu w tej części meczu ataków gości, zakończył się rzutem karnym, którego Calisia zamieniła na bramkę!

Udało nam się doprowadzić do wyrównania, jednak sędzia w tej sytuacji dopatrzył się opuszczenia wcześniej piłki za linię bramkową i gola nie uznał.

 20 maja 2023 r., jako pierwsze grały piłkarki nożne UKS Victoria SP 2 Sianów.

Podopieczne trenera Jędrzeja Bieleckiego i kierownika Jacentego Życińskiego, podejmowane były w Sopocie przez piłkarki nożne Lechii Gdańsk. Sianowianki przegrały 0:11 (0:6).

 Victoria SP 2 Sianów: Otylia Gawlikowska – Judyta Kłosowska, Wiktoria Huda, Monika Garbicz, Aleksandra Małolepszy, Natalia Bryzek, Pola Pasik, Klaudia Majerczak, Maja Malczewska, Nadia Łyszyk i Klaudia Rogowicz.

Komentując to spotkanie, trener Jędrzej Bielecki napisał: 

 - Nie był to najgorszy mecz UKS Victoria SP 2. To po prostu gospodynie zagrały dobry mecz.

Sianowianki próbowały stawiać opór, ale były słabsze, wolniejsze i o wiele mniej doświadczone. Na dodatek pojechały na mecz w bardzo osłabionym składzie, bez kilku podstawowych zawodniczek i to było widać na boisku. Nie sprzyjała  im też sztuczna murawa, bo zwykle grają na boiskach trawiastych. Gdańszczanki od początku miały przewagę i udowadniały to strzelanymi bramkami.

(…) Było też wiele dobrych momentów. Szczególnie w drugiej połowie, kiedy przez prawie 25 minut nie straciliśmy bramki. Niestety końcówka należała do gdańszczanek, które zaaplikowały nam 3. bramki. Nie jest dobrze, ale nie jest też tak źle, jak mówi tabela…

20 maja 2023 r., grali jeszcze oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów. Zajmujący drugie miejsce w tabeli I ligi Pomorskiej Ligi Oldbojów sianowianie, podejmowali, zajmujących piątą pozycję, oldbojów Mechanika Bobolice.

Podopieczni trenera i kierownika – Krzysztofa Gorta, aktualni mistrzowie PLO, zremisowali z boboliczaninami 2:2 (0:1)! Obie bramki dla gospodarzy strzelił Tomasz Tesmer.

Stowarzyszenie Victoria Sianów: Zbigniew Banasiak – Łukasz Chotkowski, Łukasz Berkowski, Maciej Berlicki, Waldemar Grześczak, Piotr Kierzek, Krzysztof Miętek, Piotr Motyl, Krystian Mural, Łukasz Podsiadło, Krzysztof Powałka, Krzysztof Rzeszutek, Tomasz Skupiński, Bartłomiej Suchorski, Jacek Surówka i Tomasz Tesmer.

Przypomnieć należy, że sianowianie – po 19. rozegranych kolejkach – tracą trzy punkty do lidera tabeli, Szczecineckiego Towarzystwa Lig Amatorskich Oldboje Szczecinek i mają trzypunktową przewagę nad trzecimi w tabeli,  Oldbojami Bruskowo Wielkie.

21 maja 2023 r., grały cztery nasze zespoły.

Jako pierwsi na murawę w Siecieminie wyszli piłkarze miejscowego KS Sieciemin i aspirującego do awansu do IV ligi – GKS Manowo.

Podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka, jego asystenta Wojciecha Śniadeckiego i kierownika Józefa Hryckowiana, przegrali 1:2 (1:1). Honorową bramkę dla miejscowych strzelił Damian Kowalski.

Komentując to spotkanie, trener Łukasz Szmajdziak napisał: 

- Do meczu z wiceliderem przystąpiliśmy po raz kolejny mocno osłabieni.  Na domiar złego, już na początku meczu kontuzji doznał Jacek Janczyszyn.  Mimo to pokazaliśmy się z dobrej strony z faworyzowanym rywalem.

Gdy wydawało się,  że uda się nam dowieść "zwycięski" remis z GKS Manowo, goście w piątej minucie doliczonego czasu gry, zadali decydujący cios.

Po meczu mieliśmy duży niedosyt, bo można było wyciągnąć z tego spotkania coś więcej niż tylko minimalną porażkę. Takie porażki bolą najbardziej.  Brawa należą się całemu zespołowi za poświęcenie, walkę i determinację.

 Jako kolejni, ale na wyjeździe, grali piłkarze KS SKIBNO. Podopieczni trenera Wiktora Piątka i kierownika Krzysztofa Karwata, podejmowani byli przez Hajkę Zegrze Pomorskie.

Skibnianie przegrali 0:4 (0:3).

KS SKIBNO: Jakub Lachowski – Rafał Kucab, Eduard Chernik, Dawid Rymarkiewicz, Mykola Chernik, Wojciech Chabowski, Marcel Wołoszyński, Wojciech Fąfara, Zbigniew Dominkiewicz, Przemysław Winnicki i Krzysztof Olczak.

 Komentując to spotkanie, trener Wiktor Piątek napisał: 

- Nie mieliśmy za dużo argumentów w tym meczu, aby wywieźć z Zegrza Pomorskiego jakiekolwiek punkty! Braki kadrowe po raz kolejny dają nam znać o sobie. Znowu na mecz pojechaliśmy tylko w 11-osobowym składzie.

Gospodarze zdominowali nas od pierwszej minuty i szybko uzyskali prowadzenie. Później w odstępie około 8 minut straciliśmy kolejne 3. bramki, i tak naprawdę mecz był już ułożony. Druga połowa to tylko tak naprawdę obrona przed stratą kolejnych bramek.

W ostatniej minucie meczu nie wykorzystaliśmy rzutu karnego!

Trzecią ekipą grającą w niedzielę, była drużyna młodziczek UKS Victoria SP 2.

Podopieczne trener Klaudii Majerczak i kierownik Anety Ryncewicz, podejmowały MKS Rozwój Koszalin. W rywalizacji z chłopcami – nie ma bowiem ligi młodziczek – przegrały 0:10 (0:4).

Młodziczki UKS Victoria SP 2: Nadia Tomkowska-Matusiak – Zuzanna Perz, Oliwia Kulesza, Milena Waleńska, Julita Dobrzańska, Hanna Grochowska, Katarzyna Cybul, Aleksandra Jabłońska, Małgorzata Capar i Roksana Markowska.

Jako ostatni w niedzielę, grali seniorzy Victorii.

Podopieczni trenera Marcina Lisztwana i kierownika Jerzego Piątka, podejmowani byli przez Zefir Wyszewo. Z opisu tego spotkania wiemy, że sianowianie „przespali” pierwszą jego połowę! Bramki Tomasza Majerczaka i Adriana Gołuchowskiego zminimalizowały porażkę przyjezdnych do 2:3 (0:3).

Victoria: Michał Turkacz – Jacek Żuchowski (75. Kacper Szczepaniuk), Eryk Pomarański, Daniel Wotawa, Fiodor Drewniak, Cezary Pająk, Robert Maj, Konrad Wagner (80. Damian Rybisz), Tomasz Majerczak, Maciej Bachleda i Tomasz Karpicz (60. Adrian Gołuchowski).

Komentując to spotkanie, trener Marcin Lisztwan napisał: 

- To była najgorsza pierwsza połowa jaką mogę sobie przypomnieć od początku pracy z drużyną. Popełnialiśmy mnóstwo błędów własnych, byliśmy niedokładni, przegrywaliśmy pojedynki. Nie potrafiliśmy zorganizować sobie gry. Rywal wykorzystał to i zdobył trzy bramki.

Po wyjściu z szatni zobaczyliśmy inny zespół, walczący i zdeterminowany do zmiany rezultatu. Zdobyliśmy dwie bramki, ale to wszystko na co było nas stać tego dnia. Swoją postawą w pierwszej połowie nie daliśmy sobie szansy na choćby jeden punkt.

Ósmy mecz z udziałem naszego zespołu, został rozegrany w poniedziałek, 22 maja 2023 r.

Niestety i on nie poprawił punktowego dorobku naszych zespołów. Mecz młodzików Victorii z Wieżą Postomino, zakończył się bowiem porażką sianowian 1:3 (0:2). Honorową bramkę – na wyjeździe – strzelił Natan Szawurski.

Młodzicy Victorii: Mateusz Harasym – Tymoteusz Tesmer,  Natan Szawurski,  Michał Krawczyk,  Jakub Pudzik,  Dominik Majkowicz,  Alan Jegliński,  Marcel Tuziemski,  Szymon Cichocki,  Jakub Pruś,  Gracjan Chotkowski i  Robert Kidacki.

Komentując to spotkanie, trener Łukasz Szmajdziak napisał: 

Mimo, że niemal przez cały mecz gra toczyła się na połowie Wieży, to gospodarze zwycięsko wyszli z tej rywalizacji.

Od początku meczu stwarzaliśmy sobie mnóstwo sytuacji na zdobycie bramek. Czterokrotnie trafiliśmy w słupek,  nie wykorzystaliśmy kilku sytuacji sam na sam z bramkarzem,  który popisał się kilkoma bardzo dobrymi interwencjami. Ponadto sędzia tego meczu nie uznał nam dwóch strzelonych goli.

Jak to często w meczach bywa, niewykorzystane sytuacje się mszczą,  Nie inaczej było też w tym meczu. 

W najbliższy weekend – 27/28 maja 2023 r. – nasze zespoły, grać będą:

 - młodziczki: UKS Victoria SP 2 Sianów: 25 maja 2023 r., o godz. 18.oo – Młodzik Koszalin, gr. 8 – u siebie – z Bałtykiem Koszalin,

- młodzicy: Victoria Sianów: 26 maja 2023 r., o godz. 17.3o – Młodzik Koszalin, gr. 8 – u siebie – z Bałtykiem II Koszalin,

- juniorzy: Victoria Sianów: 27 maja 2023 r., o godz. 11.oo – II klasa juniorów Koszalin, gr. 5 – na wyjeździe – z Olimpem Złocieniec,

- KO ZZPN, gr. 3: Victoria Sianów:  27 maja 2023 r., o godz. 14.oo – u siebie – z Wiekowianką Wiekowo,

- III liga kobiet: seniorki UKS Victoria SP 2 Sianów:  27 maja 2023 r., o godz. 16.3o – u siebie – z Juna-Trans Stare Oborzyska,

- I liga PLO: Stowarzyszenie Victoria Sianów: 27 maja 2023 r., o godz. 17.oo – na wyjeździe – z Lechem Czaplinek,

- A Klasa, gr. 7: KS SKIBNO: 28 maja 2023 r., o godz. 12.oo – u siebie – z Passatem Bukowo Morskie,

- KO ZZPN, gr. 3: KS Sieciemin: 28 maja 2023 r., o godz. 16.oo – na wyjeździe – ze Sławą Sławno.

Test: Ryszard Wątroba, zdjęcie z meczu oldbojów Stowarzyszenia Victoria Sianów z Mirstalem Mirosławiec  w Sianowie – Waldemar Kosowski