Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze | Sianów - Łazy

Mieszkanie plus

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

12-09-2022

Punktowali tylko seniorzy Victorii

Punktowali tylko seniorzy Victorii

Z siedmiu spotkań, jakie przyszło rozegrać naszym piłkarskim zespołom w miniony weekend, tylko po jednym, udało się schodzić sianowianom z murawy z punktami!

8 września 2022 r., jeszcze przed weekendem, grały młodziczki UKS Victoria SP 2. Podopieczne trener Klaudii Majerczak, podejmowały młodzików koszalińskiej Gwardii. W rywalizacji z chłopcami – nie ma bowiem ligi młodziczek – przegrały 0:9 (0:5).

Młodziczki UKS Victoria SP 2: Zuzanna Kaczorowska – Kornelia Arabasz, Alicja Biernat, Katarzyna Cybul, Julita Dobrzańska, Hanna Grochowska, Julia Kaczorowska, Zuzanna Kolczyńska, Aleksandra Kujko, Oliwia Kulesza, Zuzanna Perz, Martyna Ryncewicz,  Nadia Tomkowska-Matusiak i Milena Waleńska.

10 września 2022 r., grali młodzicy sianowskiej Victorii. Podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka, podejmowani byli przez młodzików Sławy Sławno. Niestety, przegrali to spotkanie 0:7 (0:4).

Młodzicy Victorii: Mateusz Harasym, Marcel Szmydt – Gracjan Chotkowski, Szymon Cichocki, Alan Jegliński, Robert Kidacki, Dominik Majkowicz, Jakub Prończuk, Jakub Pudzik, Sebastian Szuplak, Tymoteusz Tesmer, Filip Trocha i Marcel Tuziemski.

W krótkim pomeczowym komentarzu, trener Ł. Szmajdziak napisał:

- Zasłużone zwycięstwo gospodarzy, którzy dominowali od początku do końca tego meczu.

Tego samego dnia – ligowy sezon w II klasie juniorów Koszalin, grupy 5. – zainaugurowali juniorzy Victorii. Podopieczni trenera Wiktora Piątka, którego grzecznościowo zastępował trener seniorów Marcin Lisztwan, podejmowali juniorów złocienieckiego Olimpa.

Debiut w nowej klasie rozgrywkowej – bowiem w ubiegłym sezonie grali w Lidze Ósemek Koszalin – zakończył się porażką 2:3 (1:1). Wynik na 1:0 otworzył Cezary Filasiak (po rzucie karnym, po faulu na Kacprze Szczęśniaku), a zamknął na 2:3 Paweł Kidacki (po pięknym strzale zza pola karnego).

Juniorzy Victorii: Bartłomiej Czekaj (80. Oskar Arcisz) – Filip Grześczak, Cezary Filasiak, Kacper Szczęśniak, Gracjan Polek, Szymon Żeromski, Kacper Nowak, Norbert Gutkin, Patryk Pawlak, Paweł Kidacki i Wiktor Wilant (60. Dawid Pawlikowski).

Komentując spotkanie, trener M. Lisztwan napisał:

- Mimo ambitnej postawy, zespół uległ Olimpowi Złocieniec. Chłopcy zasłużyli jednak na słowa uznania.

Mimo okrojonego składu i błędów, jakie przytrafiły się w meczu, walczyli do końca o korzystny rezultat. To pozwala na optymizm przed kolejnymi meczami.

Także w sobotę przyszło rywalizować piłkarkom nożnym UKS Victoria SP 2 Sianów. W swoim trzecim w tym sezonie, a drugim – rozgrywanym na wyjeździe – spotkaniu, podejmowane były przez liderujące w III lidze piłkarki nożne poznańskiej Warty.

Podopieczne trenera Jędrzeja Bieleckiego i kierownika Jacentego Życińskiego, które po rocznym pobycie w IV lidze kobiet, wróciły do rozgrywek centralnych, przegrały mecz 0:11 (0:5).

Seniorki UKS Victoria SP 2 Sianów: Otylia Gawlikowska – Aleksandra Małolepszy, Pola Pasik, Eliza Cichoń, Wiktoria Huda, Monika Garbicz, Marta Fil, Natalia Bryzek, Maja Gadomska (56. Dominika Kubsch), Iwona Grub-Malinowska (46. Wiktoria Ostróżka) i Klaudia Majerczak.

Komentując to spotkanie, trener J. Bielecki napisał:

- Dziewczyny bardzo się starały, ale przeciwnik był zdecydowanie lepszy. Pojechaliśmy na mecz bardzo osłabionym składem i stąd, między innymi, taki rezultat.

(…) Z różnych powodów nie jesteśmy przygotowani do gry na tym poziomie…

10 września 2022 r., grali skazani jesienią na grę poza Siecieminem, beniaminkowie Klasy Okręgowej piłkarze KS Sieciemin.

Podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka, jego asystenta Wojciecha Śniadeckiego i kierownika Józefa Hryckowiana – podejmowani byli w Wyszewie przez miejscowego spadkowicza z IV ligi Zefira. 

Siecieminianie, przegrali to spotkanie 4:6 (2:2). Bramki dla przyjezdnych strzelili: Łukasz Cygan, Jacek Janczyszyn i Adam Nader. Jedno z trafień dla gości było udziałem piłkarza zespołu gospodarzy.

KS Sieciemin: Robert Popławski – Liwiusz Dobrzyński, Radosław Kruk, Paweł Gogół (46. Damian Janczyszyn), Damian Kowalski (83. Grzegorz Zabłocki), Marcin Rogala (85. Przemysław Popławski), Wojciech Śniadecki, Łukasz Cygan, Krystian Kruk, Jacek Janczyszyn i Adam Nader.

  Komentując to spotkanie, trener Łukasz Szmajdziak, napisał:

- Zdobywając cztery bramki na wyjeździe i prowadząc trzykrotnie w tym spotkaniu, nie zdołaliśmy zdobyć nawet punktu. Po zdobyciu bramek, które dawały nam prowadzenie, gospodarze szybko doprowadzali do remisu.

Po spotkaniu mieliśmy wielki niedosyt, ale trzeba przyznać, że Zefir to solidna drużyna. Mieliśmy sporo kłopotów w obronie, po ładnych, kombinacyjnych akcjach gospodarzy. Miejscowi groźni byli także po stałych fragmentach gry.

Sobotnie gry – z udziałem naszego zespołu – zakończyli seniorzy Victorii. To im, jak się miało okazać, jako jedynym udało się zapunktować. I to na wyjeździe!

Podopieczni trenera Marcina Lisztwana i kierownika Jerzego Piątka, wygrali w Sławnie z miejscową Sławą 3:1 (2:1), po bramkach strzelonych kolejno przez: Krystiana Jeglińskiego (33., z rzutu karnego, po faulu na Adamie Ławro), Michała Saganowskiego (41., głową, po dośrodkowaniu Tobiasza Zacharewicza) i Tomasza Majerczaka (65., z rzutu karnego, po faulu na M. Saganowskim).

Seniorzy Victorii: Sergiusz Błoniewski – Kacper Szczepaniuk, Eryk Pomarański. Robert Maj, Daniel Wotawa, Konrad Wagner, Michał Rokicki, Adam Ławro (60. Krystian Mural), Krystian Jegliński, Tobiasz Zacharewicz (60. Adrian Gołuchowski) i Michał Saganowski (65. Tomasz Majerczak). W rezerwie pozostawali: Piotr Koza i Damian Rybisz.

Komentując spotkanie w Sławnie, trener M. Lisztwan napisał:

- (…) Przystępowaliśmy do meczu ze Sławą po dwóch porażkach. Chcieliśmy koniecznie zapunktować i tak też się stało. Cieszy nas zwycięstwo na trudnym terenie. Uważam, że zasłużone.

Zespół zagrał dobry mecz. Byliśmy dobrze zorganizowani, skoncentrowani i nie pozwalaliśmy przeciwnikowi na wiele. Nie przeszkodziło nam nawet to, że po 10. minutach przegrywaliśmy 1:0. Z każdą minutą pozytywnie się nakręcaliśmy i osiągnęliśmy zamierzony cel.

Od poniedziałku szykujemy się już do kolejnego spotkania z Zawiszą Grzmiąca. W międzyczasie rozegramy jeszcze mecz Pucharu Polski ZZPN z Płomieniem Myślino.

11 września 2022 r., grano tylko na boisku w Skibnie. Piłkarze miejscowego KS SKIBNO, podejmowali ubiegłosezonowego pretendenta do Klasy Okręgowej – Arkadię Malechowo. 

Podopieczni trenera Wiktora Piątka i kierownika Krzysztofa Karwata, przegrali to spotkanie 0:6 (0:6). 

KS SKIBNO: Jakub Lachowski (46. Krzysztof Marcinek) – Rafał Kucab, Dawid Rymarkiewicz, Paweł Pietraszkiewicz, Wojciech Chabowski (60. Krzysztof Przydacz), Adam Pietraszkiewicz (75. Piotr Roman), Zbigniew Dominkiewicz, Marcel Wołoszyński, Wojciech Fąfara (75. Przemysław Winnicki), Marcin Woźniak i Aleksander Sobolewski (46. Paweł Pietras).

W najbliższy weekend – 17/18 września 2022 r. – nasze zespoły, grać będą:

- 3. kolejka Pucharu Polski ZZPN: KS Sieciemin: 14 września 2022 r., o godz. 17.oo – na wyjeździe – z Gryfem Polanów,

- 3. kolejka Pucharu Polski ZZPN: Victoria Sianów: 14 września 2022 r., o godz. 17.oo – u siebie – z Płomieniem Myślino,

- I liga PLO: oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów: 14 września 2022 r., o godz. 17.3o – na wyjeździe – z oldbojami Zrywu Kretomino,

- młodzicy: Victoria Sianów: 16 września 2022 r., o godz. 17.3o – Młodzik Koszalin, gr. 8 – u siebie – z Rozwojem Koszalin,

- KO ZZPN, gr. 3: Victoria Sianów:  17 września 2022 r., o godz. 11.oo – u siebie – z Zawiszą Grzmiąca,

- III liga kobiet: UKS Victoria SP 2 Sianów: 17 września 2022 r., o godz. 14.oo – u siebie – z Victorią Niemcz Osielsko,

- juniorzy: Victoria Sianów: 17 września 2022 r., o godz. 15.oo - II klasa juniorów Koszalin, gr. 5 – na wyjeździe – z Santosem Kłębowiec,

- I liga PLO: oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów: 17 września 2022 r., o godz. 17.oo – na wyjeździe – z Olimpem Złocieniec,

- młodziczki: UKS Victoria SP 2: 18 września 2022 r., o godz. 11.oo – Młodzik Koszalin, gr. 8 – na wyjeździe – z młodzikami Wiekowianki Wiekowo,

- A Klasa, gr. 7: KS SKIBNO: 18 września 2022 r., o godz. 14.oo – na wyjeździe – z LZS Kowalewice,

- KO ZZPN, gr. 3: KS Sieciemin: 18 września 2022 r., o godz. 17.oo – na wyjeździe – z Wiekowianką Wiekowo,

Tekst: Ryszard Wątroba, zdjęcie juniorów Victorii z 31 sierpnia 2022 r. – Waldemar Kosowski