Pomorski Szlak Jakubowy
04-09-2017

Rekordowa wygrana

     W Gościnie piłkarki Victorii SP 2 Sianów rozegrały ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski Kobiet na szczeblu województwa zachodniopomorskiego z KS Hattrick Kołobrzeg. Po ciekawym i stojącym na dobrym poziomie meczu sianowianki pokonały swoje rywalki w stosunku 25:0 (10:0). Trenerzy sianowskiej drużyny Jędrzej Bielecki i Marian Kuna przed meczem obawiali się trochę o wynik. Bo przecież na mecz nie pojechali w optymalnym składzie a ponadto przeciwnikami była drużyna która powstała z połączenia Hattricka Kołobrzeg III liga i Olimpa Gościno II liga. Rzeczywistość przerosła jednak oczekiwania trenerów. Piłkarki Victorii SP 2 Sianów zanotowały najwyższe zwycięstwo w historii swojego klubu, podobnie jak Malwina Grzelak , która strzeliła aż 11 bramek. Pozostałe bramki uzyskały: Wiktoria Robakowska 3, Wiktoria Mąka 3, Klaudia Saganowska 2, Weronika Placek 2, Izabela Pawłowska 2, Wiktoria Kaszyńska 1 i bramkarka Oktawia Kaszewska 1. Ponadto w meczu wystąpiły: Dagmara Petrus, Karolina Kawałek, Oliwia Żywanowska. Mecz mógł się podobać, było wiele ciekawych akcji , które kończyły się celnymi strzałami. Padło też bardzo dużo bramek bo aż 25. Klasą dla siebie była Malwina Grzelak ale i inne piłkarki zagrały bardzo dobrze. Sianowscy trenerzy i kierownik zespołu Jacenty Życiński  byli trochę zaskoczeni rozmiarem wygranej ale wiedzieli , że to nie był tylko efekt słabego przeciwnika ale przede wszystkim dobrze przepracowanego okresu przygotowawczego. Sianowianki rozpoczęły treningi 1 sierpnia i niestety nie przygotowane 5 sierpnia poległy aż 1:9 II-ligowemu zespołowi UKS Kania Gwiazda Toruń. W następnym sparingu  było już trochę lepiej i pokonały wysoko bo 14:4 kadrę województwa małopolskiego młodziczek. W weekend 19-20 sierpnia piłkarki Victorii SP 2 uczestnicząc w sianowskim XIX Ogólnopolskim Turnieju Kobiet im. Anny Bocian o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i Polskiego Związku Piłki Nożnej wygrały go. Następny sparing rozegrały przebywając na zgrupowaniu sportowym w Silnowie i po nie najlepszym meczu przegrały 10:4 z II-ligowym Orłem Wałcz. Porażka może być jednak usprawiedliwiona bo w tym meczu wystąpiły bez pięciu dotychczas podstawowych zawodniczek. Mecz Pucharu Polski był ostatnim sprawdzianem sianowianek przed rozpoczynającym się za tydzień nowym sezonem 2017/2018. Pierwszy mecz sianowianki rozegrają w Sianowie 9 września 2017 o godz. 12.00, na który serdecznie zapraszają kibiców. Przeciwnikiem będzie Fala Międzyzdroje, z którą sianowianki mają spore porachunki za dwie przegrane w ostatnim sezonie III ligi.
Trenerzy Jędrzej Bielecki i Marian Kuna oraz kierownik zespołu w przyszłym sezonie liczą na awans i nie wyobrażają sobie ,że trzeci rok będą grały w III lidze. Przygotowania zaczęły się w Wiktoria Mąka, Oliwia Żywanowska, Dorota Kornacka, Marta Krakowska, Joanna odpowiednim czasie, rozegrano 6 sparingów i 1 mecz Pucharu Polski, dziewczyny były na obozie i została wzmocniona kadra zespołu. Nic tylko awansować. Co prawda na razie z gry zrezygnowały: Katarzyna Pietras i Karolina Bryda, Wiktoria Tomaszewska, Paulina Storczyk  a do Orła Wałcz przeszła Klaudia Dziubak ale klub zanotował również znaczące wzmocnienia. Do klubu powróciły tak dobre zawodniczki jak: Marta Krakowska, Karolina Struszczyk, Dorota Kornacka, Izabela Pawłowska i Karolina Wieczorek, które już jadły chleb z niejednego pieca.
Kadra zespołu: Bramkarki: Oktawia Kaszewska, Alicja Wojciechowska . Obrończynie: Wiktoria Robakowska, Klaudia Saganowska (kapitan zespołu), Dagmara Petrus, Karolina Kawałek, Karolina Wieczorek, Karolina Struszczyk .Pomocniczki: Wiktoria Kaszyńska, Oliwia Żywanowska, Wiktoria Mąka, Dorota Kornacka, Marta Krakowska, Joanna Próchnicka, Oliwia Strzelecka i Karolina Bobryk. Napastniczki: Malwina Grzelak, Weronika Placek, Izabela Pawłowska,  Wiktoria Ostróżka, Marta Haczykowska.