Pomorski Szlak Jakubowy
24-05-2017

Rozwiązanie na nudę? Akademia Seniora!

Ponad 120 seniorów z gminy Sianów zakwalifikowało się do projektów realizowanych przez sianowskie organizacje pozarządowe. Zajęcia ćwiczeniowe, wykłady tematyczne, spotkania integracyjne oraz wycieczki finansuje Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu ASOS 2014 – 2020.

W ramach ogólnopolskiego konkursu grantowego dla sianowskich seniorów trafiło blisko 400 tys. złotych. Dysponentem środków są: Stowarzyszenie Sianowska Akademia Seniora, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Sucha Koszalińska oraz Fundacja Jesteśmy Razem. Od marca bieżącego roku 123 seniorów podzielonych na 17 grup ćwiczeniowych uczęszcza w cotygodniowych zajęciach obejmujących m.in. przedmioty tj. obsługa urządzeń mobilnych, obsługa komputera, język angielski, plastyka, florystyka, zielarstwo, kulinaria, plastyka, zajęcia rekreacyjne i basenowe. Dodatkowo w ramach programu „Sianowski Klub Seniora” beneficjenci projektu udali się na 3-dniowe wycieczki do Szklarskiej Poręby oraz Kotliny Kłodzkiej.

W kolejnych miesiącach w ramach programów „Senior 60” realizowanego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Sucha Koszalińska oraz „Travel Senior” prowadzonego przez Fundację Jesteśmy Razem, uczestnicy udadzą się na wycieczki do Bydgoszczy oraz Poznania. W planach organizacji są jeszcze wyjazdy do Łodzi, Elbląga, Malborka, Wisły, Istebnej, Szczyrku oraz w Bieszczady.  Zakłada się także organizację co najmniej 3 kompanii społecznych, które w całości zostaną przeprowadzone przez beneficjentów projektów.  Sianowscy seniorzy do końca roku nie będą się nudzić …

Tomasz Tesmer