Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze | Sianów - Łazy

Mieszkanie plus

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

08-09-2021

Seniorzy z odwiedzinami w Toruniu

Grupa seniorów z gminy Sianów odbyła w ubiegłym tygodniu dwudniowa wycieczkę edukacyjno-integrującą do słonecznego Torunia.

Wyjazd został zorganizowany w ramach realizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Sianowskiej projektu pn. „Aktywny E-senior”, dofinansowanego z programu „Aktywni+”.

W ramach całkowicie bezpłatnej wycieczki seniorzy odwiedzili wraz z przewodnikiem najważniejsze miejsca na toruńskiej mapie turystycznej, takie jak Krzywa Wieża, Dom Mikołaja Kopernika i Centrum Popularyzacji Kosmosu, czyli Planetarium. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję wypróbować swoje umiejętności kulinarne przygotowując własnoręcznie tradycyjne pierniki w ramach warsztatów w Żywym Muzeum Piernika. Seniorzy wzięli także aktywny udział w pokazie legend miejskich w Domu Legend Toruńskich oraz przeżyli nowe emocje i doznania, zamykając oczy i uruchamiając wszystkie swoje inne zmysły w czasie wyjątkowego pobytu w Niewidzialnym Domu.

Wspólny wyjazd zintegrował grupę biorącą udział w projekcie oraz pobudził uczestników do aktywności społecznej i poznawania nowego. Wycieczka stanowiła wstęp do dalszego rozwoju seniorów, którzy rozpoczęli cykl spotkań w ramach szkolenia z obsługi urządzeń cyfrowych i korzystania z Internetu.