Pomorski Szlak Jakubowy
29-08-2017

Sianowska piątka podsumowała letnie bieganie w Sianowie

72 osoby stawiły się na sianowskiej piątce w dniu 26 sierpnia 2017 r. Spotkanie było okazją do podsumowania letniego biegania w ramach projektu „Sport to zdrowie” realizowanego przez Klub Sportowy Skibno. 

Rodzinna atmosfera, wiele uśmiechów na twarzy, wspaniała pogoda towarzyszyły uczestnikom biegu na 5 km w Kłosie, gdzie odbyła się już druga impreza integracyjna projektu „Sport to zdrowie”, który uzyskał dofinansowanie ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Przedsięwzięcia, które zakłada integrację społeczeństwa lokalnego i promocję zdrowego trybu życia poprzez organizację rajdów nordic walking, biegów oraz wspólnych wyjść na basen.

Sianowską piątkę tym razem najszybciej pokonał Kamil Orzechowski, przed Adrianem Kępką i Ryszardem Zaborskim. Najlepsza wśród pań była sianowianka Paulina Pietrzyk, przed Martą Wróblewską i Anną Golec. Dla najlepszych biegaczy przygotowano symboliczne puchary. Wśród uczestników biegu rozlosowana także nagrody rzeczowe. Organizator Klub  Sportowy Skibno zadbał także o  wodę, napoje i poczęstunek.