Unia Europejska

Odpady komunalne

12-03-2019

Sportowe zmagania zakładów pracy z naszej gminy na hali w SP2

 

W ubiegłą sobotę 09.03.2019 r., w hali sportowej SP2 w Sianowie  z inicjatywy kolegów z drużyny Klub Sportowy „Victoria” Sianów przy udziale Urzędu Gminy i Miasta w Sianowie, oraz wsparciu Szkoły Podstawowej nr. 2 w Sianowie zorganizował i przeprowadził Charytatywny Piłkarski  Turniej Zakładów Pracy pod hasłem „Gramy dla Dominika”.

Cel jakim była pomoc młodemu zawodnikowi Victorii Sianów, który w jesiennym meczu ligowym doznał poważnej kontuzji kolana w zebraniu środków na operację, był okazją do powrotu organizowanych w latach poprzednich przez Sianowską Akademię Sportu Nocnych Turniejów  Zakładów Pracy związanych z gminą i miastem Sianów.

Od godz. 14.oo do 19.oo rywalizowało ze sobą 7 zespołów: Arka Sp. J., Dega S.A., Nadleśnictwo Karnieszewice, Sianryb, Starostwo Koszalin, Oldboje Victorii Sianów, Oldboje Koszalin. Dodatkową atrakcją turnieju były mecze drużyn żaków z trenerem Piotrem Starzeckim i orlików pod wodzą Wojciecha Drejskiego, dla młodych adeptów futbolu występy pomiędzy meczami dorosłych były dużym przeżyciem.

Turniej otworzył Prezes KS „Victoria” Sianów– Marek Walker, po  słowach podziękowania za wsparcie dla uczestników od Dominika kilka słów wygłosił również Burmistrz Gminy i Miasta Maciej Berlicki. Turniej prowadził  Mirosław Kielar przy  udziale Krzysztofa Gorta, Łukasza Chotkowskiego, Marka Walkera i Jacka Surówki.

Pieczę nad przestrzeganiem przepisów w trakcie niejednokrotnie zaciętych pojedynków trzymali sędziowie zawodów Rafał Gabryszewski i Artur Karwas, a nad zdrowiem zawodników czuwał Sebastian Kulesza.

Ciekawe i emocjonujące zmagania niemłodych już w większości piłkarzy oglądała licznie zgromadzona publiczność dopingująca co trzeba zaznaczyć w duchu „fair play” swoich faworytów

Zwycięzcą Charytatywnego Piłkarskiego Turnieju Zakładów Pracy została drużyna  Arki, która w finale pokonała reprezentację Degi (2: 1), miejsce trzecie  wywalczyli Oldboje Koszalin  pokonując w rzutach karnych (3:2) Oldbojów Victorii Sianów, o piątą lokatę walczyły zespoły Starostwa Koszalin i Nadleśnictwa Karnieszewice i tu górą była drużyna Starostwa (2:0), a na siódmym miejscu rywalizację zakończyła drużyna znanej z pysznych wyrobów Sianowskiej firmy Sianryb, która debiutowała na arenach sportowych naszej gminy.

 

            Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary i statuetki, wyróżniono również nagrodami indywidualnymi najlepszego strzelca, zawodnika i bramkarza. I tak królem strzelców  został zawodnik drużyny Oldbojów  Victorii Dawid Pawelec , najlepszym zawodnikiem wybrano Mateusza Antonowa z ekipy Degi Karnieszewice, a najlepszym bramkarzem został Kacper Cyga golkiper Oldbojów Victorii.

 

           Specjalne podziękowania dla Szefów Zakładów Pracy uczestniczących w turnieju jak również innym  którzy wspomogli turniej i tu należy wymienić Gospodarstwo Rybackie Dadoń które godnie reprezentował Wojciech Kornacki poświęcając swój wolny czas promując wyroby ofiarowane przez firmę, duży ukłon dla Pań z Sianowskiej Akademii Seniora które przygotowały słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników i kibiców  składają organizatorzy z nadzieją kontynuacji tak dobrze rozwijającej się współpracy.

 

 

Tekst : Jacek Surówka