SPIS LUDNOŚCI 2021

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

24-11-2021

Start Michała Bączyk w Mistrzostwach Świata

W dniach 19-20 listopada br. w krakowskiej TAURON Arenie odbyły się Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin. Do udziału zgłoszonych zostało blisko 700 uczestników z ponad 30 krajów. Zmagania odbywały się w kategoriach juniorskich od 12 roku życia i seniorskich. Sędzią głównym był Shihan Antonio Pinero 9 dan - prezydent Światowej Federacji Kyokushin.

Polskę oraz gminę i miasto Sianów reprezentował sensei Michał Bączyk w kategorii Kata Seniorów (układy technik), który zajął ostatecznie 11. miejsce wśród 22 zawodników.
Warto zwrócić uwagę, że start ten był swego rodzaju wyzwaniem, ponieważ sensei Michał jest zawodnikiem specjalizującym się w Kumite (walkach) i to w tej kategorii zdobywał medale Mistrzostw Polski i Europy, startował też 4-krotnie w turnieju najwyższej rangi.

Tym samym BURU Klub Karate Kyokushin zadebiutował na turnieju rangi Mistrzostwach Świata.

Reprezentacja Polski zdobyła łącznie 32 medale i zajęła 2. miejsce w klasyfikacji drużynowej, ulegając jedynie reprezentacji Ukrainy.

Tekst i foto: Michał Bączyk BURU Klub Karate Kyokushin