Pomorski Szlak Jakubowy
27-06-2015

STRAŻ MIEJSKA NA FESTYNIE PARAFIALNYM I NA IMPREZIE Z OKAZJI DNIA DZIECKA

W dniu 27 i 28 czerwca 2015 roku w Sianowie odbył się Festyn Parafialny na terenie Plebanii Kościoła pw Świętego Stanisława Kostki i impreza z okazji Dnia Dziecka na terenach sportowych przy ul. Dębowej. W imprezach aktywnie uczestniczyła Straż Miejska z Sianowa.

Strażnicy wspólnie z pracownikami SM w Sianowie przygotowali kilka  konkursów dla dzieci. Dzieci odpowiadały na zagadki i rozwiązywały krzyżówki. W zabawie aktywnie uczestniczył Proboszcz Parafii Zbigniew Waszkiewicz. Za prawidłowe odpowiedzi (nieprawidłowych nie było) wszystkie dzieci otrzymały nagrody w postaci zabawek, breloczków, puzzli, książek i sprzętu sportowego.

W zabawie uczestniczył Miś – Komisarz Policji Wojtek. Nadzorował i oceniał zagadki z zakresu ruchu drogowego, wręczał nagrody oraz czynnie uczestniczył w zabawie z dziećmi. Dzieci bardzo chętnie bawiły się z Komisarzem Wojtkiem, chodziły z nim na spacery, na boisku grały z nim w piłkę. 

Na koniec rodzice robili swoim pociechom zdjęcia razem z Misiem Wojtkiem. Kostium Komisarza Policji Misia Wojtka, na prośbę Straży Miejskiej w Sianowie,  wypożyczyli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

Załącznik: