Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze

SPIS LUDNOŚCI 2021

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

11-10-2021

Szkolenia komputerowe dla seniorów

Szkolenia komputerowe dla seniorów

Grupa trzydziestu seniorów z gminy Sianów uczestniczy w szkoleniu z obsługi komputera i korzystania z Internetu. Za nimi już półmetek zajęć, a chęci rozwijania swoich umiejętności cyfrowych i poznawania nowych zagadnień wśród uczestników nie maleją.

Szkolenia są realizowane w ramach projektu pn. „Aktywny E-senior”, na który Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Sianowskiej pozyskało dofinansowanie z programu „Aktywni+”. Dotychczas seniorzy zapoznali się z takimi zagadnieniami jak podstawa obsługi sprzętu komputerowego, umiejętność korzystania z zasobów Internetu oraz poczty elektronicznej, bankowość internetowa, czy możliwość wykorzystania sieci w zakresie tematów dotyczących zdrowia oraz rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

Przed seniorami jeszcze kilka interesujących zajęć, a także możliwość wysłuchania prelekcji motywującej osoby starsze do korzystania z dobrodziejstw elektroniki i Internetu przy szczególnym uwzględnieniu bezpieczeństwa w wirtualnym świecie.

Projekt pn. „Aktywny E-senior” dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025, Edycja 2021