Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze | Sianów - Łazy

Mieszkanie plus

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

11-06-2015

Szuwary 2015 z Aleksandrem Dobą

W okresie 4-7.06.2015r. odbył się VII Ogólnopolski Spływ Kajakowy SZUWARY 2015. Przybyło na niego ponad 70 kajakarzy z całej Polski. Szczególnym uczestnikiem spływu był światowej sławy kajakarz Aleksander Doba.

Zorganizowano trzy etapy spływu. I etap rzeką Unieść z Maszkowa do Sianowa, II etap rzeką Unieść i jeziorem Jamno z Sianowa do Osiek i III etap wzdłuż brzegu morza bałtyckiego.

Drugiego dnia imprezy (5.06.2015r.) podczas wypływania kajakarzy na jezioro Jamno towarzyszyły im jachty z żeglarzami  i ratownikami z klubów żeglarskich Tramp, Politechniki Koszalińskiej, oraz z Łabusza i Osiek, którzy w taki sposób postanowili powitać pana Olka w naszych stronach. O godz. 16.00, w Centrum Kultury w Sianowie odbył się wernisaż  wystawy fotograficznej ,,Rzeka Unieść’, którą otworzył burmistrz gminy i miasta Sianowa Maciej Berlicki wspólnie z panem Aleksandrem Dobą i Włodzimierzem Zimnowłockim- pomysłodawcą wystawy.   

Potem nasz słynny kajakarz opowiadał licznie zgromadzonym  słuchaczom o swoich ciekawych wyprawach .

Opowieści w których nie brakowało wątków o rekinach, wyczerpanym abonamencie telefonicznym na środku oceanu, dłoniach poparzonych solą morską nie było końca, a obrazowały je zdjęcia wykonane przez pana Dobę.  Spotkanie ubarwiały pieśni z repertuaru kajakarzy ze spływu. Na koniec można było nabyć wspomnienia Aleksandra Doby  zatytułowane ,,Olo na Atlantyku" podpisane przez podróżnika, oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie. Chętnych nie brakowało.

Nie zapomniano też o przyszłych pasjonatach tego sportu. Ostatniego dnia imprezy (7.06.2015r.) odbył się spływ młodzieży szkolnej z gminy Sianów z Aleksandrem Dobą, który prowadził Włodzimierz Zimnowłocki.

Dzięki wsparciu gminy Sianów, Nadleśnictwa Karnieszewice i Gminnej Organizacji Turystycznej, rzeczka Unieść stała się najbardziej uczęszczanym szlakiem turystycznym w naszej gminie.  W 2010r. wygrała konkurs powiatu koszalińskiego, zdobywając tytuł "Turystycznej Perły Pomorza Środkowego".  Rok później znalazła się w gronie dziesięciu największych atrakcji województwa zachodniopomorskiego. W tym roku przeżyła kolejny sukces, bo po raz pierwszy udało się zorganizować na niej ogólnopolski spływ kajakowy, który był ciekawym uzupełnieniem tradycyjnych Dni Ziemi Sianowskiej.

Dziękujemy wszystkim sponsorom:)

Telewizja Szczecin umieściła informację o spływie w  Kronice Pomorza Zachodniego dnia 5.06.2015r.

Instruktor kajakowy Włodzimierz Zimnowłocki –

komandor VII Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego Szuwary2015