Cittaslow
Unia Europejska

Odpady komunalne

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

19-08-2016

Ten spokój jest tylko pozorny...

Ze spokojem możemy spojrzeć na to, co zostało wykonane, mimo tak wielu opadów deszczu- tak na poddaszu kościoła, jak i w jego wnętrzu. Pewnych korekt wymagają, wg oceny konserwatorów, prace blacharskie na wieży. To nie usterka, a zbyt rzucające się w oczy odstępstwo wykonawcy.

Prace elektroinstalacyjne na obecnie możliwym etapie zakończone. Kolejna faza po wymalowaniu ścian, to zbrojenie puszek w konieczne wyposażenie. Dziękujemy panu Janowi Socha za ten ogromny dar serca.

W minionych dniach trwały też ostatnie prace przy nowym krzyżu na wieżę wykonanym z nierdzewnej stali. Spasowano krzyż z kulą zabytkową, która również wróci na wieżę wraz z odrestaurowanymi ołowianymi tabliczkami. Dołożymy do tamtych zabytkowych informacji,  te dotyczące naszych czasów i bieżącego remontu, oczywiście wykonane w nowej technice.

Zadanie to realizowane jest przez sianowską firmę GLOBMETAL. Firma realizuje wiele zadań w najnowocześniejszej technologii obróbki metali, tak na teren kraju, jak i dla kontrahentów zagranicznych. W firmie realizują się otwarci młodzi ludzie, zarówno panie jak i panowie. Jak pamiętamy, to właśnie oni ratowali sytuację kurialnego zlecenia, szybko projektując i realizując biały lampion kanonizacyjny z rysem papieskiej sylwetki Jana Pawła II na Jego kanonizację. Lampionami  tymi zostało przeniesione światło do wszystkich parafii diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej. Pamiętamy - dziękujemy. Firma wykonała również dwa herby biskupie w metalu - były to prace indywidualne, z artystycznym zacięciem.

Parafialna Rada Duszpasterska oraz  Akcja Katolicka sianowskiej parafii serdecznie prosi o włączenie się wszystkich chętnych do organizacji festynu parafialnego w dniu 3 września 2016r. Będzie to już 8 festyn a  uzyskane i wypracowane środki finansowe w całości przeznaczymy na remont naszej świątyni. Chcemy też tą drogą podziękować ks. Arkadiuszowi Jędrasikowi za tak cenny wkład pracy w życie naszej wspólnoty parafialnej, tak w posłudze konfesjonału jak i przekazanym słowie Bożym. Na lata dalszej kapłańskiej posługi- Szczęść Boże.

Pragnę poinformować, że w dniu wczorajszym, w siedzibie katedralnej parafii w trakcie posiedzenia Zarządu Diecezjalnego, w którym uczestniczył JE ks. bp Krzysztof Włodarczyk, pierwszy raz odwiedziła  naszą diecezję nowa prezes Zarządu Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej Pani Urszula Furtak. W trakcie rozmów przekazałem informację o zaawansowaniu remontu naszego kościoła  wraz z folderem.

Za wszelką pomoc i modlitwę w dzieło remontu naszej świątyni,  w imieniu Parafialnej Rady Duszpasterskiej serdecznie dziękuję.

Foto i tekst:   Przewodniczący Ryszard  Sobczyński