Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze | Sianów - Łazy

Mieszkanie plus

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

10-08-2022

TURNIEJ BOCIAN NADLATUJE z DOBRYM SERCEM

TURNIEJ BOCIAN NADLATUJE z DOBRYM SERCEM

Już w najbliższą sobotę 13 sierpnia 2022 r. na boiskach stadionu miejskiego w Sianowie przy ul. Strzeleckiej 11 odbędzie się XXIV Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Kobiet im. Anny Bocian o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego pod Patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Otwarcie turnieju przewidziane na 10:30 a zakończenie na 17-18:00. Zawody rozgrywane będą w dwóch kategoriach wiekowych: OPEN oraz 2010 i młodsze. W kategorii Open awizowanych jest w chwili obecnej 10 zespołów:

KP Błękitni Stargard, Wikęd Luzino, MLKS Tucholanka Tuchola, AP Drawsko, Ladies Soccer Team Gorzów Wlkp., KS Stal Jezierzyce, MKS Lew Lębork, KS Ceramika Łubiana oraz 2 zespoły UKS Victoria SP 2 Sianów.

W kategorii Młodziczek 2010 i młodsze udział potwierdziły: MLKS Tucholanka Tuchola, AP Drawsko, dwa zespoły AP Kotwicy Kołobrzeg, dwa zespoły KS Ceramika Łubiana i dwa zespoły UKS Victorii SP 2 Sianów.  

Ze względu na sporą frekwencję zespołów mecze będą rozgrywane na czterech boiskach ( ½ boiska).

Współorganizatorami turnieju będą Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Gmina Sianów oraz UKS Victoria SP 2 Sianów. Patronat nad turniejem objął Polski Związek Piłki Nożnej, który również ufundował nagrody dla uczestniczek zawodów. Organizatorzy turnieju przewidują ciekawe nagrody, które fundują min. Gmina Sianów, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Powiat Koszaliński, PGK Koszalin, Nadleśnictwo Karnieszewice, ZZPN Szczecin, ARKA Sianów, Radio Koszalin.

Główną nagrodą dla zwycięskiej ekipy w kategorii OPEN jest ładny komplet sprzętu sportowego (18 koszulek, spodenek i getrów).  Ponadto organizatorzy oprócz Pucharów i statuetek wykonanych przez GLOBMETAL Koszalin przewidują dla wszystkich ekip i najlepszych zawodniczek nagrody rzeczowe.  Gościem Honorowym turnieju będzie Jolanta Siwińska 89-krotna reprezentanka Polski .

Jeszcze do najbliższego czwartku przyjmujemy zgłoszenia drużyn w piątek zamykając listę.

Niestety na zawodach nie będzie głównej Bohaterki Turnieju Anny Bocian, która w sobotę 13 sierpnia gra swój ekstraligowy mecz w zespole Śląska Wrocław.

W trakcie turnieju przeprowadzona zostanie akcja charytatywna na rzecz Niny Król urodzonej w 2019 roku. Dziewczynka choruje na autyzm dziecięcy, upośledzenie umysłowe, zaburzenia integracji sensorycznej, zanik nerwu wzrokowego, oraz zaburzenia napięcia mięśniowego twarzy objawiające się opadającą powieką. Z uwagi na niepełnosprawność sprzężoną dziecko wymaga kształcenia specjalnego, wspomagania rozwoju poznawczego, społecznego terapii logopedycznej i stałej rehabilitacji. Dziewczynka leczona jest w ośrodkach zdrowia w Koszalinie, Kołobrzegu, Szczecinie i Łodzi. Rodzice dziecka są bardzo dzielni ale ponoszą olbrzymie koszty na które ich najzwyczajniej nie stać. I stąd u nas w klubie narodził się pomysł wsparcia terapii dziecka.  Pieniądze na ten cel zbierane będą na turnieju 13 sierpnia 2022 r. Można też będzie wesprzeć NINĘ KRÓL wpłacając pieniądze na konto Rodziców Dziecka  16 12403653 1111 0010 1346 5020 z dopiskiem „Na leczenie Niny Król”. W czasie turnieju odbędzie się też licytacja piłki z podpisami wielu byłych trenerów Narodowej Reprezentacji Polski Seniorów. Liczymy też i to bardzo , że akcję charytatywną wspomogą zespoły uczestniczce w turnieju.