Cittaslow
Unia Europejska

Odpady komunalne

SPIS LUDNOŚCI 2021

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

29-04-2021

UDANA INAUGURACJA RUNDY WIOSENNEJ VICTORII SP2 SIANÓW III LIGA KOBIET

UKS Victoria SP 2 Sianów-Spójnia Białe Błota

UKS Victoria SP 2 Sianów-Spójnia Białe Błota 4:1(2:1)

     Po bardzo długiej przerwie spowodowanej pandemią Koronawirusa rozpoczęły się rozgrywki rundy wiosennej III ligi kobiet sezonu 2020/2021. Pomimo problemów z przygotowaniem zespołu do gry piłkarki sianowskiej Victorii SP 2 całkiem udanie zaprezentowały się w meczu ze Spójnią Białe Błota. Wygrały 4:1 i to było bezdyskusyjne zwycięstwo. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia przez Ryszarda Wątrobę sylwetki niedawno zmarłego trenera Victorii SP 2 Mariana Kuny i minuty ciszy

Zaczęły z dużym animuszem i szybko przyszły efekty w postaci dobrej gry i wielu sytuacji bramkowych. Co prawda zawodziła trochę skuteczność, ale już w 16 minucie po rozegraniu rzutu rożnego Marty Fil z Malwiną Grzelak ta ostatnia strzeliła bramkę na 1:0. Sianowianki dalej atakowały ale niestety zmarnowały wiele dobrych sytuacji. Dopiero w 26 minucie Malwina Grzelak po indywidualnej akcji poprawiła wynik spotkania na 2:0. W dalszej części pierwszej połowy piłkarki z Sianowa stworzyły kilka sytuacji sam na sam z bramkarką gości, ale nie wykorzystały żadnej, za to piłkarki Spójni skontrowały i niespodziewanie uzyskały kontaktową bramkę na 1:2 po strzale Karoliny Chruściel w 44 minucie. Druga połowa spotkania to dalej przewaga sianowskiej Victorii SP 2 i dobre sytuacje ale ponownie nie wykorzystane. W 56 minucie Oliwia Żywanowska wykorzystuje błąd przyjezdnej bramkarki i podwyższa wynik spotkania na 3:1. Po tym golu sianowianki niepodzielnie panowały na boisku i stworzyły wiele okazji do zmiany wyniku ale dopiero w 89 minucie Malwina Grzelak w 89 minucie w zamieszaniu podbramkowym strzeliła swoją trzecią bramkę w meczu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem Victorii SP 2 4:1.

Skład Victorii SP 2 Sianów: Oktawia Kaszewska, Karolina Kawałek, Agnieszka Pencherkiewicz, Oliwia Olszak, Agata Czaban, Marta Fil, Dagmara Petrus, Wiktoria Studzińska ( 51 min. Wiktoria Kaszyńska), Oliwia Żywanowska (85 min. Iwona Grub-Malinowska), Daria Zbrzeźniak, Malwina Grzelak. Następne spotkanie sianowianki rozegrają prawdopodobnie 1 maja o godz.17.00 z Marcusem Gdynia.

Tekst i foto: Andrzej Bielecki