Unia Europejska
Pomorski Szlak Jakubowy
03-04-2018

UKS VICTORIA SP2 PRZED LIGĄ

     Milowymi krokami zbliża się runda rewanżowa III ligi kobiet sezonu 2017/2018. Sianowianki swój pierwszy mecz rozegrają 8 kwietnia 2018 r. o godz. 14.00 z Falą w Międzyzdrojach i będzie to mecz o 6 punktów. Zwycięstwo Victorii SP 2 daje już prawie w 100 procentach awans do II ligi. Porażka nie przekreśla szans awansu. Sianowianki są w dobrej sytuacji bo pierwszy mecz siebie wygrały z Falą aż 11:0. Są więc w dobrej sytuacji ale walczyć trzeba do końca.
Przygotowania do rundy wiosennej sianowianki rozpoczęły szybko bo już 4 stycznia. Przygotowując się do rozgrywek  wystąpiły w turniejach halowych: Turnieju Feliksa Pietraszkiewicza z mężczyznami 7 stycznia, Turnieju Halowym Kobiet w Jezierzycach 13 stycznia, Turnieju Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z mężczyznami w Sianowie 14 stycznia, Turnieju Halowym LEO CUP 2018w Lęborku 27 stycznia, Turnieju  Halowym PAJO CUP 2018 w Szczecinie w dniach 17-18 luty, Turnieju Halowym z OKAZJI DNIA KOBIET w Sianowie 11 marca i w Mini Turnieju Halowym w Sianowie 26 marca ( czwórmecz z dwoma zespołami z Niemiec Lichtenberg 47 Berlin).
Ponadto rozegrały 4 spotkania kontrolne . 4 marca grały w Bydgoszczy z I ligowym KKP Bydgoszcz i przegrały 1:8.  Miesiąc później 4 marca w Koszalinie nie dały rady następnemu zespołowi z I ligi i zostały pokonane przez AP LG Gdańsk 5:1. Z kolei trzeci mecz kontrolny rozegrały 18 marca w Lęborku i pokonały LWA Lębork 9:8. 27 marca w Sianowie sianowianki wygrały 14:2 z juniorkami młodszymi Lichtenberg 47 Berlin. W planie drużyny z Sianowa  widnieje jeszcze jedno spotkanie zaplanowane na 3 kwietnia z juniorami Victorii SP 2 Sianów. Nie doszedł do skutku sparing zaplanowany na 24 marca ze Stalą Jezierzyce. Dziewczyny Victorii SP 2 Sianów trenowało średnio cztery razy w tygodniu . Bywały tygodnie ,że pięć razy .W ostatniej fazie trenerzy zmniejszyli ilość zajęć do 3 w tygodniu.  W opinii trenerów Victorii SP 2 ta ilość zajęć treningowych, turniejów halowych i meczów kontrolnych dla zespołu amatorskiego w pełni wystarcza do dobrego przygotowania się do sezonu. Sianowianki powinny być dobrze przygotowane do sezonu.  Mankamentem jednak była nie pełna frekwencja na treningach , turniejach halowych i meczach kontrolnych.  W czasie przygotowań nie zagraliśmy ani jednego meczu w optymalnym składzie.  Różne były powody: choroby, trudności w nauce, praca zawodowa itp. Pomimo to jesteśmy dobrej myśli i wierzymy ,że będzie dobrze. Mamy dobre ,zdolne dziewczyny i jeżeli tylko poważnie podejdą do treningów i meczów to nie powinno być kłopotów z awansem.
Kadra zespołu:
Bramkarki : Oktawia Kaszewska i Alicja Wojciechowska.
Obrona: Dagmara Petrus, Wiktoria Robakowska, Karolina Kawałek, Karolina Struszczyk, Karolina Wieczorek, Paulina Szewczyk, Klaudia Musiał
Pomoc: Wiktoria Kaszyńska, Marta Krakowska, Dorota Kornacka, Wiktoria Mąka, Wiktoria Ostróżka, Oliwia Żywanowska, Weronika Placek, Wiktoria Studzińska.
Atak: Klaudia Saganowska (kpt) , Malwina Grzelak, Izabela Pawłowska
Trenerzy: Jędrzej Bielecki i Marian Kuna .Kierownik zespołu:Jacenty Życiński